SPORT 12 septembrie 2022

Două remize în Liga 3

de Marius Raczek | 667 vizualizări

Atât Sepsi OSK 2, cât și KSE Târgu Secuiesc au remizat în partidele disputate în cadrul etapei a 3-a contând pentru Liga 3.

Pe propriul teren, Sepsi OSK 2 nu a reușit să se impună în partida cu CS Păulești. După o primă repriză albă, Nistor a deschis scorul, chiar în debutul părții secunde, dar oaspeții au egalat cu patru minute înainte de fluierul final. Antrenorul Valentin Suciu a utilizat formula: Gedő – Popa, Cîrstean, Dobozi, Mitu, Grigore (Máthis), Rența (Răducioiu), Gyulai (Uja), Nistor (Toma), Șerban, Ilie (Vura).

KSE Târgu Secuiesc a revenit pe terenul echipei Kids Tâmpa Brașov, pe care a eliminat-o din Cupa României, de această dată obținând doar o remiză albă, rezultat 0-0. Pentru trupa din Târgu Secuiesc acesta a fost, însă, primul punct contabilizat în actuala ediție.

Fără victorii de la începutul sezonului, Sepsi OSK 2 ocupă penultima poziție în Seria 5, cu două puncte, în timp ce KSE Târgu Secuiesc este pe ultimul loc, cu un singur punct.