SPORT 19 iulie 2022

Două medalii de aur și una de argint în Cupa României

de Marius Raczek | 656 vizualizări

Participarea sportivelor de la Sepsi-SIC în cadrul competiției Cupa României la lupte, rezervată seniorilor, a adus două medalii de aur și una de argint pentru clubul din Sfântu Gheorghe.

Așa cum era de așteptat, cele mai valoroase sportive, Incze Kriszta și Cătălina Axente, au urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, în timp ce Maria Cioclea a ocupat poziția secundă. Incze Kriszta s-a impus la categoria 65 kg, Cătălina Axente în cadrul categoriei 76 kg, iar argintul Mariei Cioclea a venit în limitele categoriei 50 kg. Din păcate, Adina Popescu s-a accidentat după prima partidă, astfel că în următoarea a fost nevoită să abandoneze. În total, însă, un bilanț pozitiv, sub comanda antrenorului Mátéfi Árpád, Sepsi-SIC fiind al doilea cel mai de succes club din competiție.

Sursa foto: Facebook/Sepsi-SIC