SPORT 18 august 2023

Două înfrângeri în fața campioanei

de Marius Raczek | 610 vizualizări

Sepsi-SIC își continuă pregătirile în vederea debutului în Liga 1 la futsal, trupa pregătită de Mánya Szabolcs disputând două partide amicale, în care a fost învinsă de campioana ultimelor două ediții, United Galați.

Sepsi Arena a găzduit cele două partide de pregătire, în compania unui adversar titrat, United Galați fiind echipa care a dominat competiția internă la futsal în ultimii doi ani.

În prima partidă, gălățenii s-au impus cu rezultatul de 5-3, după ce la pauză conduceau cu 3-1. Pentru Sepsi-SIC au marcat: Iakab, Bende și Mathis. Al doilea meci a revenit la un scor categoric, 7-2 în favoarea campioanei en-titre, în partea secundă Sepsi-SIC echilibrând situația, căci la pauză trupa de la malul Dunării conducea cu 5-1. Iakab și Csog au fost autorii celor două reușite pentru Sepsi-SIC.

Sâmbătă va avea loc un nou meci amical, tot la Sepsi Arena, de la ora 17:00 Sepsi-SIC urmând să o întâlnească pe FK Odorheiu Secuiesc.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook