SPORT 25 ianuarie 2015

Cupa Unirii la handbal

de Székely Emőke | 577 vizualizări

CSM Sfântu Gheorghe a organizat sâmbătă Cupa Unirii, turneu de handbal băieți, juniori 3 și 4, la care au participat în total 6 echipe. Antrenorul handbaliștilor de la CSM, Viorel Bărbos, ne-a declarat că evenimentul a fost unul bun, un prilej pentru verificarea cunoștințelor înaintea meciurilor din campionat.

Clasamentul final la categoria juniori 3 a arătat în felul următor: 1. Dinamo Brașov, 2. CSM Sfântu Gheorghe, 3. Școala generală Remetea, 4. LPS Brașov, iar la juniori 4 au participat doar două echipe, pe locul 1 s-a clasat CSM Sfântu Gheorghe, iar pe 2 Viitorul Ghimbav.

„Mă bucură faptul că elevii mei s-au numărat printre cei care au primit premii speciale, la juniori 3 cel mai tehnic jucător a fost ales George Chira, iar la juniori 4 Laurențiu Bălăceanu. De asemenea la juniori 4 cel mai bun portar a fost ales tot un sportiv al CSM-ului, Ramon Șorban” – a declarat Viorel Bărbos.