SPORT 27 octombrie 2022

Al doilea succes pentru Háromszéki Ágyúsok

de Marius Raczek | 588 vizualizări

După cele două partide avute la Galați, Háromszéki Ágyúsok s-au deplasat deja la Cârța, unde s-au impus în prima partidă a dublei cu ACS Sapientia U23.

Cu o victorie și o înfrângere în partidele cu CSM Galați, care le-au adus trei puncte în clasament, Háromszéki Ágyúsok au jucat deja, la o distanță de trei zile, prima partidă din dubla cu ACS Sapientia U23, contând pentru Campionatul Național de Hochei. Disputa de la Cârța nu a fost deloc ușoară, trupa din Târgu Secuiesc impunându-se cu rezultatul de 2-1 (0-0, 1-0, 1-1). Elevii lui Pelle Torstensson au deschis scorul în repriza secundă prin Gecse, iar apoi Róth a marcat golul victoriei în minutul 57.

După cel de-al doilea joc cu ACS Sapientia U23, Háromszéki Ágyúsok vor avea o dublă, la Târgu Secuiesc, cu aceeași echipă, partide programate pentru 4, respectiv 5 noiembrie.

Sursa foto: Háromszéki Ágyúsok/ Facebook