SPORT 31 octombrie 2022

A început returul în Liga 3

de Marius Raczek | 445 vizualizări

Liga 3, Seria 5, a programat partidele din etapa a 10-a, prima a returului sezonului regulat, echipele covăsnene, Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc, trecându-și în cont o remiză și o înfrângere.

Pentru Sepsi OSK 2, returul a început în deplasare la Olimpic Cetate Râșnov, de unde elevii lui Valentin Suciu s-au întors cu o remiză, rezultat 1-1. Gazdele au deschis scorul și au menținut avantajul până în repriza secundă, când Gyulai a egalat, în minutul 68. Sepsi OSK 2 a utilizat formula: Gedő – Popa, Cîrstean, Dobozi, Mitu, Gyulai, Grigore, Renta, Nistor, Șerban, Bende.

KSE Târgu Secuiesc a evoluat de asemenea în deplasare și a pierdut, rezultat 2-0, pe terenul ultimei clasate, Olimpic Zărnești. A fost o partidă cu două reprize simetrice, gazdele reușind câte un gol în fiecare parte a jocului.

În clasament, Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc sunt vecine de clasament, din păcate în partea inferioară a acestuia, aflându-se pe pozițiile opt, respectiv nouă.