ACTUALITATE 5 februarie 2012

Trofeul Gerar, succes pe toate liniile

de Covasna Media | 44 vizualizări

Pe un timp ideal pentru schi, Palatul Copiilor din Sfântu Gheorghe şi Clubul Copiilor din Întorsura Buzăului au organizat la Şugaş Băi, cu ajutorul MECTS, IȘJ Covasna, Primăria Sfântu Gheorghe şi Alpin Spport, un concurs național de schi inclus în calendarul competițional național pentru palate și cluburi ale copiilor, la care au participat 93 de concurenți a 18 echipaje din 17 judeţe ale ţării.

Timp de 3 zile, între 1 și 3 februarie, pe pârtiile de la Șugaș Băi copiii au schiat cât au vrut, dar au fost și patru concursuri de schi, iar în fiecare seară jocuri de cabană şi spectacole.

„A fost un concurs reuşit cu feţe bucuroase şi din nefericire şi cu copii care au plecat acasă în ghips dar totdeauna este loc de mai bine şi să sperăm că la anul vom reuşi să organizăm un concurs şi mai reușit. Mulţumim participanţilor şi celor care ne-au ajutat pentru derularea programului” – a declarat directorul Palatului Copiilor Sfântu Gheorghe, Kerekes Jenő.

Clasament Gerar 2012

Slalom Uriaş Fete 7-14 ani: 1. Ursuti Andreea - Palatul Copiilor Cluj Napoca; 2. Boricean Denisa - Palatul Naţional Bucureşti; 3. Mate Agnes - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc.

Slalom Uriaş Băieţi 7 -14 ani: 1.  Szoke Hunor - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Nesa Rareş - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 3. Szekely Robert - Palatul Copiilor Cluj Napoca.

Slalom Uriaş Fete 15-19 ani: 1. Barta Karola - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Enescu Ştefania - Palatul Copiilor Braşov; 3. Stroe Sabrina - Clubul Copiilor Înt. Buzăului.

Slalom Uriaş Băieţi 15-19 ani: 1. Olaru Robert - Clubul Copiilor Câmpulung Muscel; 2. Bota Zoltan - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 3. Paul Ghinea - Palatul Copiilor Braşov.

Slalom Special Fete 7-14 ani: 1. Vorzsak Anna - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Mate Agnes - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 3. Ursuti Andreea - Palatul Copiilor Cluj Napoca.

Slalom Special Băieţi 7-14 ani: 1. Szoke Hunor - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Nesa Rareş - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 3. Popica Alin - Palatul Naţional Bucureşti.

Slalom Special Fete 15-19 ani: 1. Stroe Sabrina - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 2. Barta Karola - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 3. Enescu Ştefania - Palatul Copiilor Braşov.

Slalom Special Băieţi 15-19 ani: 1. Bota Zoltan - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 2. Ursuti Alexandru - Palatul Copiilor Cluj Napoca; 3. Olaru Robert - Clubul Copiilor Câmpulung Muscel.

Slalom Paralel Fete 7-14 ani: 1. Vorzsak Anna - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Mate Agnes - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 3. Ursuti Andreea - Palatul Copiilor Cluj Napoca.

Slalom Paralel Băieţi 7-14 ani: 1. Szoke Hunor - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Nesa Rareş - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 3. Popica Alin - Palatul Naţional Bucureşti.

Slalom Paralel Fete 15-19  ani: 1. Barta Karola - Palatul Copiilor Miercurea Ciuc; 2. Achim Ruxandra - Clubul Copiilor Negreşti; 3. Pogoreanu Adina - Clubul Copiilor Vatra Dornei.

Slalom Paralel Băieţi 15-19 ani: 1. Bota Zoltan - Clubul Copiilor Înt. Buzăului; 2. Luca Ilie Iulian - Clubul Copiilor Vatra Dornei; 3. Mureşan Denis - Şcoala Rodna Bistriţa.

Schi Aplicativ: 1. Clubul Copiilor Vatra Dornei; 2. Palatul Copiilor Cluj Napoca; 3. Palatul Copiilor Braşov.

Distribuie articolul:  
|

ACTUALITATE

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.