ACTUALITATE 6 martie 2016

Rezultatele sportive ale sfârșitului de săptămână

de Sever Ioan Miu | 770 vizualizări

Sfârșitul de săptămână a adus victorii în baschet și fotbal pentru covăsneni, dar și o înfrângere la Futsal.

În primul meci al sfârșitului de săptămână, vineri, ACS Sepsi SIC a obținut 94-55 cu CSBT Alexandria, la București, scorul la pauză fiind de 45-19. Cele mai bune marcatoare au fost, pentru Sfântu Gheorghe, K. Pierre Louis, cu 16 puncte, S. Evans, cu 15, respectiv T. Marshall, cu 14 puncte. Totodată, în liga I, fetele de la Sepsi SIC 2 au învins, sâmbătă, Politehnica Iași cu 71-60, la pauză scorul fiind 30-35.

Sepsi OSK, 2-0 cu Galați

În primul meci din campionat din 2016, Sepsi OSK a trecut cu 2-0 de Dunărea Galați, în meciul disputat sâmbătă pe Stadionul Municipal Sfântu Gheorghe. Golurile au fost marcate de Huiban și Fülöp. "Mă bucur foarte mult că jucătorii au înțeles importanța jocului și s-au mobilizat cu tot lotul. Pot să spun că am arătat ca o echipă", a declarat antrenorul Valentin Suciu. Duminică, la futsal, KSE Târgu Secuiesc a pierdut cu 0-4 în fața echipei Dunărea Călărași.

Teme articol: baschet futsal SPORT fotbal