ACTUALITATE 9 octombrie 2012

Futsal. Un egal cât o înfrângere

de Székely Emőke | 298 vizualizări

FC Sepsi nu a reuşit să învingă nou promovata din Iaşi.

FC Sepsi a pierdut două puncte acasă în partida de futsal disputată duminică seara contra nou promovatei din Iași, scorul meciului fiind 3-3, după ce gazdele au egalat în ultimul minut de joc. Moldovenii au deschis scorul, iar la pauză tabela arăta 1-1. În cea de a doua repriză parcă nimic nu le-a ieșit băieților conduși de Jakab Zoltán, ieșenii marcând din nou. Gazdele au scos portarul pentru ultimele 7 minute de joc, dar oaspeții au profitat de poarta goală și au mărit avantajul, tabela arătând 1-3. Gazdele au redus din avantaj, iar în ultimul minut de joc au reușit să marcheze golul ce le-a adus un punct. Golurile pentru FC Sepsi au fost marcate de Máté, Burciu și Csoma. În următoarea etapă FC Sepsi va juca în deplasare contra Inter Teliu Brașov.