ACTUALITATE 3 martie 2013

FC Sepsi – în sferturile Cupei României

de Székely Emőke | 449 vizualizări

Echipa de futsal din Sfântu Gheorghe, FC Sepsi, a trecut lejer în deplasare de formația din Gheorgheni în cadrul optimilor de finală ale Cupei României. Deși la pauză oaspeții au condus doar cu 2-0, lucrurile au stat cu totul altfel în partea secundă a jocului, când băieții conduși de Jakab Zoltán s-au dezlănțuit și au trimis mingea în poarta harghitenilor de șase ori. Scorul final a fost ACS Gheorgheni – FC Sepsi 2-8, golurile covăsnenilor fiind marcate de Csoma, Mihály (3), Máté (2), Pulugor și Mánya.

Până ce vom afla adversara echipei covăsnene din cadrul sferturilor de finală, cei de la FC Sepsi vor juca miercuri pe teren propriu în cadrul campionatului. Alb-verzii vor primi vizita echipei Inter Teliu Brașov, partida va avea loc în Sala Sporturilor „Szabó Kati” de la ora 18.