SPORT 11 mai 2010

Week-end încărcat pentru alergătorii de la „Gall Lajos“

de Covasna Media | 1468 vizualizări

Membrii Cercului de alergare Gall Lajos din Sfântu Gheorghe au avut un sfârşit de săptămână încărcat. Au participat la trei concursuri, sâmbătă la Blaj şi Miercurea Ciuc, iar duminică la Bucureşti. La Blaj a avut loc „Crosul Câmpia Libertăţii“ la care au participat peste 300 de sportivi. Csutak Hunor-Tamás s-a clasat pe locul 4 la categoria 20-40 ani, iar Csutak Tamás a ocupat primul loc la categoria 45-49 ani.

La Miercurea Ciuc a avut loc concursul de alergare „Maratonul Sănătăţii“ cu aproape 200 de participanţi. Nagy Ernő la categoria 41-49 ani şi Pál Erzsébet la categoria 51-59 au ocupat locul I. Duminică pe o ploaie mocănească a avut loc a 7-a ediţie a concursului de alergare pe şosea „Crosul Fii sănătos cu Aloe Vera“ pe distanţa de 3,5 km, la care au participat în jur de 1000 de sportivi legitimaţi şi amatori din toată ţara. Csutak Hunor-Tamás a ocupat locul 3 atât în clasamentul general cât şi la categoria de vârstă 20-34 ani. La categoria 45-60 ani Csutak Tamás a sosit pe locul II, iar Szabó Irén pe locul III. La categoria peste 60 ani Páll Erzsébet a ocupat locul II.

Teme articol: atletism Gall Lajos alergare