SPORT 21 mai 2013

Victorie la limită pentru FC Sepsi

de Covasna Media | 525 vizualizări

Sala Sporturilor „Szabó Kati” a găzduit luni seara partida tur din cadrul semifinalei Ligii I la futsal, dintre FC Sepsi și Smart Ionescu București. Spectatorii au avut parte de un meci dinamic, strâns, în care ambele echipe și-au dorit mult să câștige. Gazdele s-au dovedit a fi mai bune, au deschis scorul prin Mánya, care a avut o evoluție bună reușind un hattrick, însă a fost eliminat în minutul 36, când a primit al doilea cartonaș galben. Pierderea este grea pentru echipa covăsneană, pentru că unul dintre jucătorii de bază nu va juca în retur.

Scorul a fost deschis în minutul 10, apoi gazdele și-au mărit avantajul, iar scorul la pauză a fost 3-1. În partea a doua a jocului Paul Alin a mai marcat o dată pentru gazde, după care bucureștenii s-au dezlănțuit și s-au apropiat la 4-3, acesta fiind și scorul final al partidei.

În cealaltă semifinală, City Us Târgu Mureș a învins United Galați cu 8-4.