SPORT 8 iunie 2010

Un nou weekend plin pentru Centrul de alergare Gall Lajos

de Covasna Media | 619 vizualizări

Membrii Cercului de alergare Gall Lajos au avut din nou un sfârşit de săptămână încărcat, unii au concurat la Bucureşti, la campionatele naţionale de atletism pentru veterani, alţii la Maratonul Tuşnad. La Bucureşti cele mai bine rezultate le-a obţinut la categoria de vârstă 50-54 Vajda Zsigmond loc I la săritura în înălţime, loc II la triplusalt şi aruncarea suliţei. Tot la această categorie de vârstă Suciu Sandor a obţinut locul II la aruncarea greutăţii şi locul III la aruncarea suliţei.

La maratonul Tuşnad între Băile Tuşnad şi Lacul Sfânta Ana, au participat în jur de 200 de sportivi, la individual sau ştafete. Concursul de ştafete a fost dominat de membrii cercului de alergare Gall Lajos - echipa de băieţi Haromszek (Miklos Artur, Găman Marcel, Csutak Hunor-Tamas) a obţinut locul I în clasamentul general şi la categoria de vârstă cei născuţi între 1971-1990. La fete combinata Haromszek-Tuşnad (Pall Erzsebet, Szabo Iren, Albert Zsuzsa) a câştigat locul I atât la general cât şi pe categoria de vârstă .

Teme articol: Gall Lajos alergare