SPORT 1 august 2018

Triatlonul Háromszék și-a desemnat câștigătorii

de Covasna Media | 706 vizualizări

A 27-a ediție a concursului Háromszék Triatlon din apropierea orașului Sf. Gheorghe, a fost câștigată de sportivul Dániel Attila (TriAluta Sf. Gheorghe), la masculin și de Bakó Annamária (Xterra Bihor), la feminin.

Podiumul băieților a fost practic un „copy-paste” al podiumului primei etape a circuitului CTS de la Sf. Ana, locurile doi și trei fiind ocupate de târgu-mureșenii Kovács Szabolcs (Politehnica Cluj) și Csergedi István (Mobility Tg. Mures), ei fiind urmați pe locurile 4 și 5 de Trella Tamás (Master Ski&Bike Tg. Mures) și de Madaras Dániel (TriAluta Sf. Gheorghe).

La fete, podiumul a fost completat de Biró Julia (Harghita Triatlon), locul 2 și de sora mai mică a câștigătoarei, Bakó Anita (Xterra Bihor).

Concursul rezervat cadeților a fost câștigat de Tudor Aldea, la băieți și de Andreea Diana Iordache, la fete.

Ultima etapă a circuitului, care va fi și Campionat Național de Cross Triathlon: XTERRA Romania, 4-5 august.

Sursă foto: frtri.ro