SPORT 21 iunie 2019

Stăruința Zagon luptă pentru promovare

de Covasna Media | 313 vizualizări

Campioana județeană la fotbal, Stăruința Zagon, va disputa, pe 22 iunie, manșa retur a barajului de promovare în Liga a III-a. echipa covăsneană se deplasează pe Stadionul Celuloza din Zărnești, pentru jocul cu brașovenii de la Olimpic. În tur, pe teren propriu, Stăruința Zagon s-a impus cu scorul de 2-1.

Iată toate rezultatele înregistrate în manșa tur a barajelor:

Iată rezultatele de sâmbătă

REGIUNEA 1, NORD-EST

CSM Bacău (BC) – AFC Viitorul Albeşti (BT) 5-0 (2-0)

Norbert Antal (4), Bogdan Bucur (42, 75), Răzvan Istrate (62), Cosmin Zarzu (71)

CS Viitorul Liteni (SV) – FC Ozana Târgu Neamţ (NT) 1-4 (0-1)

Sergiu Corban (49 – pen.) / Dragoş Patrichi (6 – pen., 90+1), Teodor Ignea (79, 90+3)

ACS Huşana Huşi (VS) – Moldova Cristeşti (IS)

Nu s-a disputat

REGIUNEA 2, NORD-VEST

CS Viitorul Ulmeni (MM) – ACS Unirea Mirşid (SJ) 2-2 (1-1)

Sergiu Costin (14), Alexandru Ignat (49 – pen.) / Ciprian Pavel (12, 74)

CSM Satu Mare (SM) – CS Minerul Rodna (BN) 5-0 (3-0) 

Bogdan Nyilvan (1), Bogdan Faur (32), Gabriel Cădar (38), Florin Chitaş (63), Luca Tincău (77)

CS Floreşti (CJ) – CSC Sânmartin (BH) 0-2 (0-1)

Marian Arsene (42), Sergiu Pop (61)

REGIUNEA 3, CENTRU

CS Gheorgheni (HR) – ACS Viitorul Şelimbăr (SB) 2-3 (1-1)

Róbert Ilyés (17), Lorant Szőcs (55) / Marius Armenean (27), Călin Trohin (47, 82)

ACS Stăruinţa Zagon (CV) – ASC Olimpic Zărneşti (BV) 2-1 (0-1)

Alexandru Oprea (49), Csongor Papp (50) / Adrian Dascălu (45+1)

CSM Târgu Mureş (MS) – AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) 6-0 (4-0)

Victoraş Astafei (5), Mihai Petra (22), Viorel Ferfelea (28, 30), Raul Bocicor (67), Robert Candrea (71)

REGIUNEA 4, VEST

AFC Voinţa Lupac (CS) – AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) 0-2 (0-1)

Deian Pecarov (29), Andrei Hodiş (83)

ACS Progresul Pecica (AR) – CSO Retezatul Haţeg (HD) 2-1 (2-1)

Mirel Arsene (8), Petru Măgulean (28) / Cristian Ţiric (44)

CS Strehaia (MH) – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ) 2-1 (1-0)

Costel Pontu (12 – pen., 52) / Cristian Gomoi (61 – aut.)

REGIUNEA 5, SUD-VEST

CS Real Bradu (AG) – CS Viitorul Dăeşti (VL) 1-2 (0-1)

Radu Păvăluţă (57) / George Neacşu (6), Ionuţ Marian (71)

ACS Unirea Brânceni (TR) – CS Tractorul Cetate (DJ) 0-0

CSM Slatina (OT) – AS Gloria 2015 Corneşti (DB) 2-0 (1-0)

Florin Tudor (36), Cosmin Căpăţînă (80)

REGIUNEA 6, SUD

ACS Mostiştea Ulmu (CL) – AS Carmen Bucureşti (B) 3-3 (2-2)

Ştefan Radu (31), Saron Chirică (40, 48) / Alin Pătraşcu (14), Hristu Chiacu (22), Roussel Kana (56)

ACS Recolta Gheorghe Doja (IL) – ACSO Viitorul Pantelimon (IF) 2-0 (0-0)

Ionuţ Vîlcu (63), Costin Anton (69)

CS Mihai Bravu (GR) – CS Blejoi (PH) 0-3 (0-1)

Cosmin Lambru (35), Irinel Dumitru (47 – pen.), Marian Iancu (82)

REGIUNEA 7, SUD-EST

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – AS Fotbal Team Săgeata (BZ) 2-1 (2-0)

Gheorghiţă Ţuiu (10), Adrian Grigoraş (22 – pen.) / Cătălin Cristea (90+2)

CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Mausoleul Mărăşeşti (VN) 5-1 (2-1)

Valentin Ioniţă (17), Ionuţ Matei (27), Victor Olenic (61), Marius Dima (73), Daniel Cazan (76) / Ciprian Dumitriu (5)

ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – CS Poseidon Limanu-2 Mai (CT) 1-2 (1-1)

Florin Luli (39) / Sorin Zgubea (27), Enis Cogali (80)

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.