SPORT 18 iunie 2019

Stăruința Zagon a câștigat prima manșă a barajului de promovare

de Covasna Media | 369 vizualizări

Sâmbătă, 15 iunie, a avut loc prima manșă a barajului de promovare în Liga a III-a la fotbal. Stăruința Zagon, campioana județului Covasna, a învins, pe teren propriu, Olimpic Zărnești, din județul Brașov, cu scorul de 2-1.

Iată rezultatele înregistrate în toate cele 21 de meciuri:

Regiunea 1, Nord-Est

CSM Bacău (BC) - Viitorul Albeşti (BT)   5-0

()

Viitorul Liteni (SV) - Ozana Târgu Neamţ (NT)   1-4

(pen.) / Dragoş Patrichi (două), Teodor Ignea (două)

Huşana Huşi (VS) - Moldova Cristeşti (IS)   3-0

La ”masa verde”. Moldova Cristeşti nu are CIS.

Regiunea 2, Nord-Vest

Viitorul Ulmeni (MM) - Unirea Mirşid (SJ)   2-2

Sergiu Costin (14), Alexandru Ignat (51 - pen.) / Ciprian Pavel (12, 75)

CSM Satu Mare (SM) - Minerul Rodna (BN)  5-0

Bogdan Nyilvan (1), Bogdan Faur (32), Gabriel Cădar (37), Florin Chitaş (63), Luca Tincău (77)

CS Floreşti (CJ) - CSC Sânmartin (BH)    0-2

Marian Arsene (43), Sergiu Pop (63)

Regiunea 3, Centru

CS Gheorgheni (HR) - Viitorul Şelimbăr (SB)   2-3

Robert Ilyeş (17), Lóránt Szőcs (55) / Marius Armenean (27), Călin Trohin (47, 82)

Stăruinţa Zagon (CV) - Olimpic Zărneşti (BV)   2-1

Alexandru Oprea (), Csongor Papp () / Adrian Dascălu ()

CSM Târgu Mureş (MS) - Sportul Petreşti (AB)  6-0

Victoraş Astafei (5), Mihai Petra (22), Viorel Ferfelea (28, 29), Raul Bocicor (67), Robert Candrea (71)

Regiunea 4, Vest

Voinţa Lupac (CS) - Fortuna Becicherecu Mic (TM)  0-2

Deian Pecarov (29), Andrei Hodiş (82)

Progresul Pecica (AR) - Retezatul Haţeg (HD)   2-1

Mirel Arsene (8), Petru Măgulean (28) / Cristian Ţiric (44)

CS Strehaia (MH) - Gilortul Târgu Cărbuneşti (GJ)  2-1

Costel Pontu (13 - pen., 52) / Cristian Gomoi (61 - autogol)

Regiunea 5, Sud-Vest

Real Bradu (AG) - Viitorul Dăeşti (VL)   1-2

Radu Păvăluţă (55) / George Neacşu (7), Ionuţ Marian (73)

Unirea Brânceni (TR) - Tractorul Cetate (DJ)  0-0

CSM Slatina (OT) - Gloria Corneşti (DB)  2-0

Florin Tudor (35), Cosmin Căpăţînă (80)

Regiunea 6, Sud

Mostiştea Ulmu (CL) - Carmen Bucureşti (B)  3-3

Ştefan Radu, Ionuţ Chirică (două) / Alin Pătraşcu (8), Hristu Chiacu (20), Roussel Kana (60)

Recolta Gheorghe Doja (IL) - Viitorul Pantelimon (IF)   2-0

Ionuţ Vâlcu (), Costin Anton ()

AS Mihai Bravu (GR) - CS Blejoi (PH)  0-3

Cosmin Lambru (37), Irinel Dumitru (48 - pen.), Dănuţ Iancu (82)

Regiunea 7, Sud-Est

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) - AS Fotbal Team Săgeata (BZ)  2-1

Gheorghiţă Ţuiu (10), Adrian Grigoraş (21 - pen.) / Cătălin Cristea (90+2)

Viitorul Ianca (BR) - Mausoleul Mărăşeşti (VN)   5-1

Valentin Ioniţă (16), Ionuţ Matei (27), Victor Olenic (61), Marius Dima (72), Daniel Cazan (76) / Adrian Dumitriu (5)

Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) - Poseidon Limanu-2 Mai (CT)   1-2

Florin Luli (40) / Sorin Zgubea (29), Enis Cogali (80)

Returul acestor duble manșe va avea loc pe 22 iunie, cu începere de la ora 17.30.  învingătoarele vor promova, pentru sezonul următor, în Liga a III-a.

Foto arhivă

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.