SPORT 26 noiembrie 2021

Sepsi-SIC se califică pentru următoarea fază a EuroCup

de Covasna Media | 1419 vizualizări

În penultima etapă a fazei grupelor din cadrul Women’s EuroCup, Sepsi-SIC s-a impus în deplasare, rezultat 71-65 (20-11, 14-26, 19-12, 18-16), la Elazig Il Ozel Idare și astfel și-a asigurat prezența în următoarea fază a competiției.

Primul sfert a revenit echipei covăsnene, dar Elazig Il Ozel Idare a revenit și la pauză conducea cu 37-34. La reluare, cu trecerea timpului Sepsi-SIC și-a impus jocul și s-a distanțat decisiv pentru a patra victorie obținută în Grupa B. Principalele marcatoare fost: Fraser (32 de puncte), Pasic (21 de puncte) și Wallace (10 puncte). În ultima etapă, Sepsi-SIC va evolua în deplasare la UNI Győr.

Sâmbătă, fetele antrenate de Zoran Mikes vor reveni în sala Sepsi Arena, unde vor întâlni în cadrul etapei a 8-a din Liga Națională de Baschet Feminin pe CS Universitatea Cluj, partidă care va începe de la ora 16:00.

Sursa foto: Facebook/Sepsi-SIC