SPORT
6 mai 2022
Sepsi-SIC rămâne în cursa calificării în finala Superligii la tenis de masă
de Covasna Media |
982 vizualizări
Echipa masculină de tenis de masă a clubului Sepsi-SIC a disputat manșa tur din semifinalele Superligii, în care a cedat cu 3-2; speranțele calificării în finală, însă, rămân.
Manșa tur a avut loc în deplasare, la Pristavu Câmpulung, iar gazdele s-au impus cu 3-2. Demeter Lehel a câștigat ambele partide, 3-2 cu Iulian Chiriță și 3-1 cu Alin Spelbuș, în timp ce Dragoș Bujor și Bojan Crepulja au fost învinși.
Returul s-a disputat la Sfântu Gheorghe, în sala Szabó Kati, joi. Vom reveni cu amănunte legate de evoluția băieților antrenați de Teodor Simon.
Marius Raczek
Sursa foto: Facebook/Sepsi-SIC
SPORT
De acelasi autor
126 de cartușe din Al Doilea Război Mondial descoperite în apropierea localității Zăbala
Acum 11 ore, 5 minute
Pompier din cadrul ISU Covasna, intervenție exemplară în timpul liber la un accident rutier
Acum 12 ore, 42 minute