SPORT 27 februarie 2024

Sepsi-SIC, în Final 4 Cupa României la futsal

de Marius Raczek | 1247 vizualizări

În sferturile de finală ale Cupei României la futsal, Sepsi-SIC a trecut cu rezultatul de 3-1 de AS Inter Gheorgheni și, astfel, alb-verzii s-au calificat pentru Final 4-ul competiției.

Sepsi-SIC venea după înfrângerea la scor de la Timișoara, astfel că a început prudent acest joc, chiar dacă a întâlnit o echipă din eșalonul secund. Cu toate acestea gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Szőcs. Gazdele, AS Inter Gheorgheni, au prins aripi după acest gol, dar până la pauză Sepsi-SIC a întors rezultatul prin reușitele semnate de Gáll și Bende. După reluare Máthis a mărit ecartul, și astfel Sepsi-SIC s-a calificat în Final 4-ul Cupei României.

Pentru Final 4 s-au mai calificat ACS Mausoleul Mărășești și CFR Timișoara, ultima echipă calificată urmând a se decide după disputarea partidei dintre CSM Deva și United Galați, programată în data de 27 februarie.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook