SPORT 10 ianuarie 2023

Sepsi OSK, victorie în prima partidă a anului

de Marius Raczek | 774 vizualizări

Sepsi OSK a început 2023 cu o victorie în partida amicală disputată în cantonamentul din Turcia, covăsnenii învingând cu rezultatul de 2-1 (0-1) pe Radomiak Radom.

În fața echipei poloneze Radomiak Radom, Sepsi OSK a evoluat pentru prima dată în acest an, elevii lui Cristiano Bergodi reușind o victorie, după o partidă cu două reprize diferite ca evoluție a scorului. Polonezii au condus la pauză cu 1-0, dar Matei a fost decisiv și a marcat de două ori, în minutele 73 și 83, întorcând soarta partidei.

Sepsi OSK a început în următoarea formulă: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Bălaşa, Ispas, Aganovic, Rodriguez, Ştefănescu, Achahbar, Rondon, Safranko. De-a lungul partidei au intrat: Began, Tamás, Tudorie, Matei, Păun, Ciobotariu, Junior, Dobozi, Vura, Rența, Popa și Nistor.

Următoarea partidă amicală va avea loc pe 12 ianuarie, când Sepsi OSK o va întâlni pe FK Gabala din Azerbaidjan.

Sursa foto: Sepsi OSK/Facebook