SPORT 31 octombrie 2019

Sepsi OSK în optimile de finală ale Cupei României

de Covasna Media | 758 vizualizări
Sursa foto - Facebook @osksepsi

Astăzi, de la ora 18.15, pe Stadionul Municipal din Sf. Gheorghe, Sepsi OSK Sf. Gheorghe susține partida din optimile de finală ale Cupei României, contra celor de la Astra Giurgiu. Jocul poate fi considerat o revanșă după eșecul din campionat împotriva astralilor care, recent, s-au impus pe terenul nostru cu 3-2.

Se joacă în manșă unică, așa că în cazul unui egal în timp regulamentar se va recurge la reprize de prelungiri. Dacă și după cele 30 de minute suplimentare va fi tot remiză, se va recurge la ultimul criteriu de stabilire a echipei  învingătoare, executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

Miza o reprezintă calificarea în sferturile de finală, performanță atinsă sezonul trecut de Sepsi OSK Sf. Gheorghe.