SPORT Acum 1 zi, 22 ore

Sepsi OSK II continuă pregătirile pentru Liga 3

de Marius Raczek | 327 vizualizări

În ultima perioadă, Sepsi OSK II a disputat trei partide amicale în vederea participării în sezonul 2024-2025 al Ligii 3, competiție programată să înceapă pe 31 august.

Sepsi OSK II le-a întâlnit în ordine pe FK Arkadag (Turkmenistan), iar apoi în două rânduri pe Kinds Tâmpa Brașov. În partida cu turkmenii, elevii lui Valentin Suciu au ținut ritmul cel puțin o repriză, apoi cu patru goluri marcate în ultimul sfert de oră, FK Akkadag s-a impus cu rezultatul de 5-0. Cu brașovenii de la Kids Tâmpa s-au înregistrat două remize, 3-3 respectiv 2-2. În prima partidă au marcat Kocsis - dublă și Bujdosó, în cea de-a doua Grigore și Bena.

Federația Română de Fotbal a stabilit calendarul Ligii 3, din perspectiva datelor, sezonul regulat urmând a se disputa între 31 august 2024 și 15 martie 2025, Play-Off-ul și Play-Out-ul între 22 martie 2025 și 24 mai 2025, partidele de baraj pentru accederea în Liga 2 pe 21/24 mai 2025, respectiv 31 mai/2 iunie 2025. Mai rămâne să aflăm componența seriilor, amănunt care încă nu a fost comunicat de către forul de specialitate.