SPORT 28 octombrie 2018

(Update) Sepsi OSK a pierdut cu CFR Cluj, care a avut un eliminat în min. 65

de Covasna Media | 1192 vizualizări

Sepsi OSK a pierdut meciul disputat acasă cu CFR Cluj, scor 1-2, după ce echipa oaspete a jucat în 10 oameni mai mult de 25 de minute.

Reținut de obicei, duminică seara, antrenorul echipei de fotbal Sepsi OSK s-a declarat „extrem de dezamăgit”,  pentru felul în care echipa sa a fost tratată de brigada de arbitrii, aceiași, care, spune Neagoe, i-a nedreptățit și sezonul trecut, tot cu CFR, atunci la Cluj-Napoca.

Pentru gazde, Florin Ştefan a marcat în min 80,  la nici 10 minute de la intrarea sa pe teren, cu un șut din interiorul careului, uşor deviat de Vinicius.

Pentru oaspeți, au marcat Omrani, în urma unui corner, după ce Drăghici a încercat să respingă, și Deac, din penalty (min 90+1), după un fault pentru care Vașvari a primit un galben.

La oaspeți, Males a fost eliminat în minutul 65.

După acest meci, Sepsi OSK rămâne pe poziția a șaptea, cu 19 de puncte, cu unul mai puțin decât Astra Giurgiu (ultima din play off), iar CFR Cluj a urcat pe prima poziție, cu 26 de puncte, cu două mai multe decât FCSB, ocupanta locului doi.

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly - Gabriel, Viera, Jovanovici, Sato - Karnitski, Velev - Mensah, Vașvari, Drăghici - Tandia

Rezerve: Fejer, Ad. Rus, Ursu, Prosser, Hamed, Simonovski, Fl. Ștefan

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Mureșan, Vinicius, Camora - Bordeianu, Males, Djokovici - Omrani, Țucudean, Deac

Rezerve: Jesus, Păun, Lang, Baptista, Tambe, Petrilă, A. Radu

Arbitru: Andrei Chivulete, Asistenți: Valentin Avram şi Ciprian Danşa.