SPORT 31 octombrie 2018

(Update) Sepsi OSK a învins la scor pe CS Mioveni şi s-a calificat în sferturile Cupei României

de Covasna Media | 708 vizualizări

Echipa noastră a reușit o frumoasă performanță la mijlocul acestei săptămâni calificându-se, premieră pentru fotbalul covăsnean, în sferturile de finală ale Cupei României.

Sepsi OSK Sf. Gheorghe s-a impus cu scorul de 5-0 (4-0) pe terenul divizionarei secunde CS Mioveni. Alb-roșii au început tare și au marcat primele două goluri prin Prosser, din lovitură liberă în minutul 3 și Florin Ștefan, minutul 12. Apoi a înscris Simonovski, iar rezultatul pauzei a fost stabilit de Nouvier, cu un șut din afara careului.

În partea secundă, Rus a mai punctat o dată pentru scorul final.

Antrenorul Eugen Neagoe, cu această ocazie, a introdus în teren și jucători care, până acum, au evoluat mai puțin.

Sepsi OSK Sf. Gheorghe așteaptă cu încredere tragerea la sorți pentru următoarea fază a competiției, care se va desfășura la primăvară.