SPORT 1 iulie 2021

Sepsi OSK a câștigat prima partidă de pregătire

de Covasna Media | 1134 vizualizări

Aflată într-un stagiu de pregătire în Austria, la Kaprun, Sepsi OSK a disputat o primă partidă amicală în care s-a impus cu rezultatul de 1-0, având-o ca adversară pe SK Bischofshofen.

Leo Grozavu, antrenorul echipei noastre s-a arătat mulțumit de faptul că a putut avea o primă partidă, chiar dacă adversara a fost o echipă de liga a treia din Austria, obiectivul fiind acela ca toți jucătorii din lot să poată intra pe teren. Victoria s-a conturat în finalul partidei prin golul marcat de Golofca.

Sepsi OSK a utilizat următoarele formule de echipă: Began – Csiszér, Sousa, Tincu, Ștefănescu – Gonzalez, Vașvari, Askovski, Aganovic, Tamás – Dumiter (prima repriză) respectiv, Niczuly – Dimitrov, Păun, B. Mitrea, Ispas – Fofana, V. Mitrea, Bărbuț, Achahbar, Golofca – Csuncsukov (repriza secundă).