SPORT 10 octombrie 2010

Sepsi BC victorie detaşată cu Alba iulia

de Covasna Media | 621 vizualizări
După un început ezitant în primul sfert, fetele de la Sepsi BC s-au mobilizat exemplar şi, strunite cu atenţie de pe margine de Veres Attila, au preluat frâiele meciului, reuşind o victorie fără emoţie în faţa fetelor din Alba Iulia. 90-65 este un scor care ne scuteşte de prea multe comentarii, chiar trebuie să remarcăm faptul că pe parcursul meciului antrenorul a putut să ruleze întregul lot de jucătoare avute la dispoziţie.

„Nu am fost mulţumit de primul sfert, dar apoi lucrurile au intrat pe făgaşul normal şi la final am fost mulţumit de toate jucătoarele folosite în această seară”, a declarat la finalul întâlnirii antrenorul Veres Attila.

Cu atacuri în viteză şi cu o mulţime de combinaţii spectaculoase, echipa a jucat excelent şi a etalat un joc foarte pe placul celor aproape 1000 de suporteri prezenţi sâmbătă seara în Sala Sporturilor Szabo Kati din Sfântu Gheorghe. Punctele echipei noastre au venit de la Florentina Ardeleanu, 26, Vass Ildiko, 17, Bianca Vescan, 13, Annemarie Părău, 12, Irina Borş şi Natalia Terglav, câte 7, Andreea Huţanu şi Sandor Emoke, câte 4.

Urmează două întâlniri în deplasare, la Cluj şi Oradea, pentru ca peste două săptămâni, în 23 octombrie, suporterii să fie aşteptaţi să umple până la refuz sala pentru întâlnirea cu CSM Satu Mare.