SPORT 28 ianuarie 2019

Rezultatele concursului național de schi Trofeul Gerar 2019

de Covasna Media | 688 vizualizări

Palatul Copiilor Sfântu Gheorghe și Clubul Copiilor Întorsura Buzăului au organizat în perioada 24-27 ianuarie 2019, pe pârtiile de schi de la Şugaş Băi și Valea Mare, concursul național de schi TROFEUL GERAR 2019. Au participat  95 de copii, 13 echipaje din 11 județe.

Concursul este inclus în CAEN 2019.

„Mulțumim colaboratorilor, MEN – reprezentat de insp. școlar Cătălina Chendea,  IȘJ Covasna, CSŞ Sf. Gheorghe, Alpin Sport -Tulit Zsombor, Salvamont Covasna, DJTS Covasna, Sepsi ReKreativ și Oprea Ioan, restaurant Tribel, copiilor, părinților, și colegilor Bocz Attila, Nesa Alin, Floroianu Florentina, Kis Ilka, Renga Alexandru, Boriceanu Marius, Fail Tamas, Persinariu Antonia, Boieru Rodica, pentru acest eveniment”, transmit organizatorii.

 

CLASAMENT GERAR 2019

SLALOM FETE 6 ANI

TANASE ILINCA

PNC BUCURESTI

FETE 6ani

00:40.82

1

ANDRAS ANNA MIKOLT

PC MIERCUREA CIUC

F6

00:48.36

2

KISGYORGY ABIGEL

PC SF GHEORGHE

F6

00:48.53

3

 

SLALOM URIAŞ FETE 6 ANI

TANASE ILINCA

PNC BUCURESTI

F6

01:00.56

1

ANDRAS ANNA MIKOLT

PC MIERCUREA CIUC

F6

01:04.11

2

ABRUDAN IOANA

PNC BUCURESTI

F6

01:12.17

3

 

SLALOM PARALEL

TANASE ILINCA

PNC

6

F6

1

ABRUDAN IOANA

PNC

6

F6

2

 

SLALOM 6 ANI BĂIEŢI

126

MEDER CSABA

PC SF GHEORGHE

6

M6

00:36.34

1

11

BOÉR IVOR

PC SF GHEORGHE

6

M6

00:41.67

2

7

HARALY PÉTER

CC TG SECUIESC

6

M6

00:43.32

3

 

SLALOM URIAŞ 6 ANI BĂIEŢI

126

MEDER CSABA

PC SF GHEORGHE

6

M6

00:54.57

1

11

BOÉR IVOR

PC SF GHEORGHE

6

M6

00:56.50

2

8

JIANU IANCU

PNC

6

M6

01:01.47

3

 

SLALOM PARALEL

11

BOÉR IVOR

PC SF.GHEORGHE

6

M6

1

8

JIANU IANCU

PNC

6

M6

2

10

GABOR CRISTIAN

CC INT. BUZAULUI

5

M6

3

 

SLALOM FETE 8 ANI

14

TULIT ESZTER

PC SF GHERGHE

F8

00:35.45

1

22

SÁRKÁNY REGINA

CC TG SECUIESC

F8

00:38.49

2

17

CIOBANU ILEANA

PNC

F8

00:39.23

3

 

 

 

 

 

 

 

SLALOM URIAŞ FETE 8 ANI

20

DAMACHE BIANCA

PC CLUJ NAPOCA

8

F8

00:42.48

5

00:49.64

1

14

TULIT ESZTER

PC SF. GHEORGHE

8

F8

00:35.45

1

00:50.21

2

17

CIOBANU ILEANA

PNC

8

F8

00:39.23

3

00:57.04

3

 

SLALOM PARALE 8 ANI FETE

20

DAMACHE BIANCA

PC CLUJ NAPOCA

8

F8

1

17

CIOBANU ILEANA

PNC

8

F8

2

13

STRÎMBEANU ANDREEA

CC INT. BUZAULUI

7

F8

3

 

SLALOM BĂIEŢI 8 ANI

25

FLOREA CSANÁD

PC SF. GHEORGHE

8

M8

00:27.75

1

34

ABRUDAN RADU

PNC

8

M8

00:33.70

2

29

LUTANIUC GEORGE

CC VATRA DORNEI

8

M8

00:34.43

3

 

 

 

 

 

 

 

 

SLALOM URIAŞ BĂIEŢI 8

30

CRISTOLȚEAN DRAGOȘ

PC CLUJ NAPOCA

7

M8

00:48.53

1

29

LUTANIUC GEORGE

CC VATRA DORNEI

8

M8

00:49.11

2

127

KORDA RAREȘ

PC SF GHEORGHE

8

M8

00:50.96

3

 

SLALOM PARALEL BĂIEŢI 8 ANI

25

FLOREA CSANÁD

PC SF GHEORGHE

8

M8

1

28

TUDOR TOMA

PC ORADEA

8

M8

2

34

ABRUDAN RADU

PNC

8

M8

3

 

SLALOM FETE 10 ANI

38

SZILVESZTER ÁGNES

PC M. CIUC

10

F10

00:26.77

1

43

TOKOS PANNA

PC M. CIUC

10

F10

00:27.03

2

49

CONSTANTINESCU ALEXANDRA

PNC

10

F10

00:29.20

3

 

SLALOM URIAŞ 10 ANI FETE

38

SZILVESZTER ÁGNES

PC M. CIUC

10

F10

00:37.93

1

43

TOKOS PANNA

PC M. CIUC

10

F10

00:37.95

2

44

MOROŞAN SARA

CC VATRA DORNEI

10

F10

00:42.43

3

 

SLALOM PARALEL 10 FETE

49

CONSTANTINESCU ALEXANDRA

PNC

10

F10

1

45

BURLĂCIOIU OTILIA

PNC

10

F10

2

44

MOROŞAN SARA

CC VATRA DORNEI

10

F10

3

 

SLALOM BAIATI 10 ANI

54

HINŢI RAREŞ

CC VATRA DORNEI

10

M10

00:25.80

1

60

KALA ORS

PC SF. GHEORGHE

10

M10

00:30.35

2

53

BITULEANU COSTIN

PNC

10

M10

00:30.58

3

 

 

 

 

 

 

 

 

SLALOM URIAŞ 10 ANI

54

HINŢI RAREŞ

CC VATRA DORNEI

10

M10

01:02.76

1

53

BITULEANU COSTIN

PNC

10

M10

01:13.30

2

57

SORESCU CASIAN

PNC

10

M10

01:14.07

3

 

SLALOM PARALEL

54

HINŢI RAREŞ

CC VATRA DORNEI

SV

10

M10

1

53

BITULEANU COSTIN

PNC

B

10

M10

2

57

SORESCU CASIAN

PNC

B

10

M10

3

 

SLALOM FETE 12 ANI

73

DAMACHE DARIA

PC CLUJ NAPOCA

11

F12

00:29.19

1

70

IUGA MARIA

PNC

12

F12

00:29.67

2

78

FRASINEANU ALEXIA

PNC

12

F12

00:35.26

3

 

SLALOM URIAŞ FETE 12

73

DAMACHE DARIA

PC CLUJ NAPOCA

11

F12

00:40.69

1

70

IUGA MARIA

PNC

12

F12

00:41.56

2

69

FRASINEANU ALEXIA

PNC

11

F12

00:50.75

3

 

SLALOM URIAŞ FETE 12 ANI

73

DAMACHE DARIA

PC CLUJ NAPOCA

11

F12

00:40.69

1

70

IUGA MARIA

PNC

12

F12

00:41.56

2

69

CSULAK ANDREA

CC TG SECUIESC

11

F12

00:50.75

3

 

SLALOMPARALEL FETE 12 ANI

70

IUGA MARIA

PNC

12

F12

1

73

DAMACHE DARIA

PC CLUJ NAPOCA

11

F12

2

72

MARCU TEODORA

PC BRAILA

12

F12

3

 

SLALOM BĂIEŢI 12 ANI

87

PINTESCU IUSTIN

CC VATRA DORNEI

11

M12

00:25.47

1

82

TCACIUC RAREŞ

CC VATRA DORNEI

11

M12

00:27.10

2

93

COJOCĂREL TEODOR

PNC

12

M12

00:28.60

3

 

SLALOM URIAŞ BĂIEŢI 12 ANI

82

TCACIUC RAREŞ

CC VATRA DORNEI

11

M12

00:36.09

1

86

DRĂGAN SEBASTIAN

PNC

12

M12

00:37.85

2

87

PINTESCU IUSTIN

CC VATRA DORNEI

11

M12

00:38.10

3

 

SLALOM PARALEL 12 ANI BĂIEŢI

86

DRĂGAN SEBASTIAN

PNC

12

M12

1

82

TCACIUC RAREŞ

CC VATRA DORNEI

11

M12

2

93

COJOCĂREL TEODOR

PNC

12

M12

3

 

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.