SPORT
3 februarie 2020
Rezultate internaționale pentru boberi
de Covasna Media |
1004 vizualizări
La Innsbruck, în Austria, au avut loc Campionatele Europene de bob pentru juniori. La feminin U26, echipajul României, alcătuit din pilotul Andreea Grecu și împingătorul Ioana Gheorghe, au cucerit medalia de argint. Coborârea de pe pista austriacă a fost consemnată și ca etapă în Cupa Europei, acolo unde, în clasamentul cumulat, România a devenit câștigătoare a competiției.
Un alt echipaj tricolor, bob 4 masculin, a cucerit medalia de bronz la Cupa Europei.
Loturile României se pregătesc pentru că la finele acestei săptămâni, la Winterberg, în Germania, vor avea loc Campionatele Mondiale de juniori.
Felicitări și mult succes!
Cristian Frisk
SPORT
De acelasi autor
126 de cartușe din Al Doilea Război Mondial descoperite în apropierea localității Zăbala
Acum 5 ore, 50 minute