SPORT 18 iunie 2024

Returul va fi infernal

de Marius Raczek | 923 vizualizări

În prima manșă a barajului pentru promovarea în Liga 3, Prima Brăduț a cedat în deplasare la CS Iernut, cu scorul de 4-0, astfel că șansele promovării sunt acum foarte reduse pentru campioana județului Covasna.

Deși pornea cu mult optimism, după un sezon fără înfrângere în Liga 4 Covasna, Prima Brăduț a primit o lovitură grea încă din primul sfert de oră, Szakács Tibor văzând cartonașul roșu. Rămasă în zece jucători, Prima Brăduț a încercat să facă față gazdelor, care până la pauză s-au desprins, totuși, la 1-0. Cinci minute după reluare, gazdele au mai marcat o dată, apoi s-au detaşat la 3-0 în minutul 75. Scorul final, 4-0, a fost stabilit în al doilea minut de prelungiri.

Manșa retur va avea loc duminică, pe 23 iunie, iar Prima Brăduț va avea nevoie de un miracol pentru a răsturna cele patru goluri avans pe care-l are campioana județului Mureș, în tentativa unei promovări în Liga 3.