SPORT 20 iunie 2023

Puține speranțe la promovare pentru AS Prima Brăduț

de Marius Raczek | 794 vizualizări

Calificată pentru barajul de promovare în Liga 3, AS Prima Brăduț a pierdut în prima manșă, în deplasare, la Industria Galda de Jos, cu rezultatul de 3-0, șansele unei promovări fiind reduse.

Campioana județului Alba a început în forță partida și a deschis scorul încă din minutul 8. AS Prima Brăduț a încercat să replice, dar portarul gazdelor a respins șutul lui Szántó. Până la pauză, tot Industria Galda de Jos a marcat și astfel la pauză scorul era de 2-0. După reluare, gazdele au forțat, au avut și două situații în care balonul a lovit bara transversală, rezultatul final stabilindu-l, de fapt, autorul tuturor celor trei goluri, Cioară, încă din minutul 68.

Partida retur va avea loc sâmbătă, 24 iunie, cu începere de la ora 17:30, misiunea celor de la AS Prima Brăduț fiind una extrem de dificilă în condițiile rezultatului din prima manșă.