SPORT 20 decembrie 2017

Proiectul sportiv „Cupa Sărbătorilor de Iarnă la futsal” Ediţia a V-a

de Observatorul de Covasna | 827 vizualizări

Asociaţia Sportivă „Ciucaş” din Întorsura Buzăului, în parteneriat cu Primăria Întorsura Buzăului, a organizat în de 17.12.2017, ediţia a V -a turneului de futsal „Cupa Sărbătorilor de iarnă”, programat în Sala de sport „Valeriu Bularca” din oraşul Întorsura Buzăului.

Scopul proiectului a fost acela de a promova jocul de futsal în rândul amatorilor de toate vârstele din Depresiunea Întorsura Buzăului și din județele învecinate.

La această competiție de fotbal în sală s-au înscris 8 echipe, fiecare echipă fiind formată din 12 jucători.

Beneficiari directi: 96 jucători și cca. 120 de spectatori.

Locul IV - Vânătorii de Munte

Finala mică s-a disputat între echipele AutoCambio și Vânătorii de Munte (BV), prima reușind să câștige meciul cu scorul de 5-2 asigurându-și poziția a treia în clasamentul turneului.

Finala competiţiei regionale a „Cupei Sărbătorilor de iarnă”, s-a jucat între echipele K.S.E Târgu Secuiesc şi Red-Dogs. Scorul înregistrat la finalul timpului regulamentar de joc a fost în favoarea echipei K.S.E  Târgu Secuiesc, care s-a impus cu 2-0 și a fost desemnată şi câştigătoarea acestui turneu.

Organizatorii au oferit echipelor participante în cadrul festivităţii de premiere, cupe, medalii, diplome de participare şi au adus mulţumiri participantilor pentru spectacolul sportiv oferit pe parcursul întrecerii.