SPORT 16 februarie 2024

Prima înfrângere stagională pentru Sepsi-SIC

de Marius Raczek | 1411 vizualizări

În partida restantă din etapa a 7-a, contând pentru Liga Națională de Baschet Feminin, Spesi-SIC a fost învinsă cu rezultatul de 94-84, în deplasare la CSM CSU Constanța.

Deși fetele pregătite de Zoran Mikes au început bine, și și-au adjudecat primul sfert, în continuare, echipa de la malul mării a controlat jocul, și s-a impus în celelalte trei sferturi, obținând victoria. La final CSM CSU Constanța s-a impus cu rezultatul de 94-84 (21-29, 24-17, 30-28, 19-10). Pentru Sepsi-SIC principalele marcatoare au fost: Nystrom (18 puncte), Green (15 puncte) și Hristova (14 puncte).

Sepsi-SIC a suferit prima înfrângere stagională în Liga Națională de Baschet Feminin. Astfel, Sepsi-SIC coboară pe poziția secundă în clasament, prima poziție fiind preluată de CSM CSU Constanța. În următoarea rundă, Sepsi-SIC o va primi, la Sfântu Gheorghe, pe Rapid București, ocupanta poziției a șasea, partidă programată în etapa a 12-a, pe 17 februarie.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook