SPORT 5 iulie 2019

O victorie la Cupa Mol pentru Sepsi OSK

de Covasna Media | 796 vizualizări

Echipa de fotbal Sepsi OSK Sf. Gheorghe a participat, după încheierea cantonamentului din Austria, la tradiționala Cupa Mol, patrulater organizat în Ungaria.

Conform programului, formația noastră a disputat două meciuri. În fața sârbilor de la Topolyai am obținut o victorie cu scorul de 3-1, golurile fiind marcate de Vașvari, Fülöp István și Dumiter, în această ordine.

În cel de-al doilea meci, Sepsi OSK Sf. Gheorghe s-a duelat cu Dac Dunajska Streda, din Slovacia, fosta echipă a antrenorului Csaba László, care în această vară i-a preluat pe alb-roșii.

După 0-0 la pauză, echipa din Slovacia a înscris de trei ori în repriza secundă și astfel s-a impus cu scorul de 3-0.

Opinăm că acest turneu a fost unul util și cristalizează formula de echipă, dar și filosofia de joc a celor de la Sepsi OSK Sf. Gheorghe, în vederea debutului în sezonul 2019-2020.