SPORT
1 martie 2019
O victorie în Cupa României la baschet feminin
de Covasna Media |
779 vizualizări
Sferturile de finală ale Cupei României la baschet feminin ne-au oferit satisfacția savurării unui succes categoric. La Sepsi Arena din Sf. Gheorghe, Sepsi SIC Sf. Gheorghe a dispus de FCC ICIM Arad cu 90-55, făcând un pas uriaș spre semifinale. Returul pare că va fi o simplă formalitate pentru elevele lui Zoran Mikes, care sunt deținătoare en-titre a Cupei României.
În aceeași fază a competiției, KSE Tg. Secuiesc a pierdut pe teren propriu duelul cu CSTBv Olimpia Brașov, scor 74-46, așa că șansele de accedere în penultimul act s-au redus considerabil.
Returul va avea loc la finele săptămânii viitoare, în ambele cazuri.
Foto arhivă
Cristian Frisk
SPORT
De acelasi autor
126 de cartușe din Al Doilea Război Mondial descoperite în apropierea localității Zăbala
Acum 1 ora, 13 minute