SPORT 25 octombrie 2010

O nouă victorie pentru Sepsi BC pe teren propriu

de Covasna Media | 647 vizualizări
Debut fulminant de meci pentru fetele de la Sepsi BC în compania incomodei echipe din Satu Mare, 27-15 după primul sfert şi 45-25 la pauză. Apărare agresivă, atacuri în viteză, aruncări de la distanţă, semidistanţă sau de sub coş, totul spre deliciul celor aproape 1.000 de spectatori prezenţi în Sala Sporturilor Szabo Kati. Chiar dacă după jumătatea meciului, fetele n-au mai apăsat pe acceleraţie şi CSM Satu Mare a recuperat

Debut fulminant de meci pentru fetele de la Sepsi BC în compania incomodei echipe din Satu Mare, 27-15 după primul sfert şi 45-25 la pauză. Apărare agresivă, atacuri în viteză, aruncări de la distanţă, semidistanţă sau de sub coş, totul spre deliciul celor aproape 1.000 de spectatori prezenţi în Sala Sporturilor Szabo Kati. Chiar dacă după jumătatea meciului, fetele n-au mai apăsat pe acceleraţie şi CSM Satu Mare a recuperat încet-încet, meciul s-a încheiat cu o diferenţă confortabilă, 64-55 în favoarea fetelor noastre. Susţinute ca de obicei de un public fantastic, fetele conduse de pe margine de Veres Attila au demonstrat că atunci când sunt concentrate, niciun adversar nu le poate rezista, mai ales pe teren propriu. Urmează o săptămână de foc la antrenamente, iar sâmbăta viitoare, pe 30 octombrie, la Arad, ne aşteaptă marele derby al grupei cu ICIM Arad.