SPORT
10 mai 2022
Medalie de bronz pentru Electra Gărăiacu la lupte libere
de Covasna Media |
725 vizualizări
Finala Campionatului Național U15 la lupte libere s-a desfășurat în perioada 5-8 mai la Târgu Mureș, un eveniment sportiv la care au participat mai multe cluburi din țară, inclusiv CSM Sfântu Gheorghe.
La acest eveniment, CSM Sfântu Gheorghe a fost reprezentat de Electra Gărăiacu și Ștefan Huțul. Prezența luptătorilor covăsneni a adus clubului CSM Sfântu Gheorghe un loc 3, la categoria 42 kg, prin sportiva Electra Gărăiacu, și un loc 7, ocupat de Ștefan Huțul în cadrul categoriei 52 kg.
Marius Raczek
Foto arhivă
SPORT
De acelasi autor
126 de cartușe din Al Doilea Război Mondial descoperite în apropierea localității Zăbala
Acum 10 ore, 59 minute
Pompier din cadrul ISU Covasna, intervenție exemplară în timpul liber la un accident rutier
Acum 12 ore, 36 minute