SPORT 21 octombrie 2019

Meci nebun la Tg. Secuiesc

de Covasna Media | 1601 vizualizări

Etapa a noua din Liga a III-a la fotbal, Seria I, a programat unele meciuri foarte spectaculoase. Printre acestea se numără și cel disputat pe Stadionul Dr. Sinkovits din Tg. Secuiesc, unde KSE din localitate a cedat cu un neverosimil 4-3 în fața oaspeților de la Suporter Club Oțelul Galați. Covăsnenii au fost conduși cu 1-0, au întors la 2-1, iar la pauza dintre reprize erau încă în avantaj, 3-2. În partea a doua, mai experimentați, gălățenii au învins cu 4-3, meritat am spune după aspectul jocului.

Foresta Suceava a făcut scorul campionatului, înscriind de 10 ori în poarta celor din Pașcani, într-un meci disputat pe teren propriu.

Iată rezultatele înregistrate și marcatorii rundei:

CSM Bacău - Ozana Târgu Neamţ     1-3

Armanu (46) / Alexandru Iulian Zaharia (5), Radu Miron (52), Eusebiu Mercaş (90+1)

sâmbătă, 19 octombrie, ora 15:00

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Aerostar Bacău     0-2

Ionuţ Chirilă (25), Cătălin Vraciu (50)

Foresta Suceava - CSM Paşcani     10-0

Robert Martin (14, 53, 56), Paul Mateciuc (38), Andrei Cerlincă (43, 76, 89), Vasile Hagiu (55), Alexandru Marin (65, 70)

Huşana Huşi - CSM Ceahlăul Piatra Neamţ     0-4

Vlăduţ Andreş (10), Arsene Luboya (12), Vasile Petra (59), Raul Iliescu (80)

Şomuz Fălticeni - FC Botoşani 2   2-1

Eduard Julei (28), Christ Afalna (77) / Marian Habet (88)

Bucovina Rădăuţi - CSM Focşani     4-1

Ionuţ Plămadă (7), Ionel Stoian (35, 56), Iosif Netbai (67) / Sergiu Jurj (33)

Sporting Lieşti - Ştiinţa Miroslava     1-3

Ştefan Adamache (33) / Eduard Sandu (20 - penalty), Andrei Florean (48), Vlăduţ Mocanu (65)

KSE Târgu Secuiesc - SC Oţelul Galaţi     3-4

Emilian Popa (17, 42 - penalty), Zsolt Tanko (19) / Marius Matei (12, 65, 78), Cosmin Stoian (32)