SPORT 28 august 2018

Linie de clasament identică pentru FC Păpăuți și Stăruința Zagon

de Covasna Media | 292 vizualizări

Etapa a II-a din Liga a IV-a la fotbal a programat următoarele meciuri, în acest weekend:

A.S.PERKO SANZIENI

1 - 0

A.S.F.C. BRETCU

A.S.F.C. OJDULA

0 - 0

A.S. AVANTUL ILIENI

A.S. HARGHITA AITA MARE

4 - 3

A.S.A.T.S.C. RECI

A.C.S.NEMERE GHELINTA

0 - 2

A.C.S. STARUINTA ZAGON

C.S.O.BARAOLT

2 - 1

A.S. PRIMA BRADUT

A.C.S.F.C.PAPAUTI

8 - 0

A.S.COVASNA

A.S.F.C.CERNAT

7 - 0

A.S PROGRESUL SITA BUZAULUI

Clasament - Liga a 4-a, Seniori

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.C.S.F.C.PAPAUTI

2

2

0

0

11-0

6p

+3

2

A.C.S. STARUINTA ZAGON

2

2

0

0

11-0

6p

+3

3

C.S.O.BARAOLT

2

2

0

0

5-3

6p

+3

4

A.S.PERKO SANZIENI

2

1

1

0

2-1

4p

+1

5

A.S.F.C.CERNAT

2

1

0

1

8-2

3p

0

6

A.S.A.T.S.C. RECI

2

1

0

1

9-5

3p

0

7

A.S. PRIMA BRADUT

2

1

0

1

6-2

3p

0

8

A.S.F.C. BRETCU

2

1

0

1

2-2

3p

0

9

A.S. HARGHITA AITA MARE

2

1

0

1

4-12

3p

0

10

A.S. AVANTUL ILIENI

2

0

2

0

1-1

2p

-1

11

A.S.F.C. OJDULA

2

0

1

1

1-6

1p

-2

12

A.C.S.NEMERE GHELINTA

2

0

0

2

0-7

0p

-3

13

A.S.COVASNA

2

0

0

2

2-11

0p

-3

14

A.S PROGRESUL SITA BUZAULUI

2

0

0

2

0-10

0p

-3

Interesant este că, după cum se observă din clasamentul de mai sus, primele două clasate, FC Păpăuți respectiv Stăruința Zagon, au o linie de clasament identică, două victorii și golaveraj 11-0. CSO Baraolt este a treia echipă cu maximum de puncte după disputarea a două runde.

La juniori, rezultatele au fost următoarele:

A.S.PERKO SANZIENI

13 - 0

A.S.F.C. BRETCU

A.S.F.C. OJDULA

-

A.S. AVANTUL ILIENI

Observatii: ECHIPA OASPETE NU S-A PREZENTAT LA JOC

A.S. HARGHITA AITA MARE

8 - 2

A.S.A.T.S.C. RECI

A.C.S.NEMERE GHELINTA

8 - 0

A.C.S. STARUINTA ZAGON

C.S.O.BARAOLT

1 - 1

A.S. PRIMA BRADUT

A.C.S.F.C.PAPAUTI

0 - 8

A.S.COVASNA

A.S.F.C.CERNAT

7 - 0

A.S PROGRESUL SITA BUZAULUI

Clasament - Liga a 4-a, Juniori A1

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.S.PERKO SANZIENI

2

2

0

0

32-1

6p

+3

2

A.S.COVASNA

2

2

0

0

15-0

6p

+3

3

A.S.F.C.CERNAT

2

1

1

0

11-4

4p

+1

4

A.C.S.NEMERE GHELINTA

1

1

0

0

8-0

3p

0

5

A.S PROGRESUL SITA BUZAULUI

2

1

0

1

10-9

3p

0

6

A.S.F.C. OJDULA

1

1

0

0

2-1

3p

+3

7

A.S. HARGHITA AITA MARE

2

1

0

1

9-9

3p

0

8

A.C.S. STARUINTA ZAGON

2

1

0

1

7-9

3p

0

9

A.S. PRIMA BRADUT

1

0

1

0

1-1

1p

+1

10

C.S.O.BARAOLT

2

0

1

1

1-8

1p

-2

11

A.S.F.C. BRETCU

2

0

1

1

4-17

1p

-2

12

A.S.A.T.S.C. RECI

2

0

0

2

3-10

0p

-3

13

A.C.S.F.C.PAPAUTI

2

0

0

2

2-18

0p

-3

14

A.S. AVANTUL ILIENI

1

0

0

1

1-19

0p

-3

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.