SPORT 19 august 2019

KSE Tg. Secuiesc s-a calificat în turul al III-lea din Cupa României

de Covasna Media | 266 vizualizări

Săptămâna trecută au avut loc meciurile contând pentru turul al doilea al Cupei României la fotbal. KSE Tg. Secuiesc s-a impus cu scorul de 1-0 în deplasarea de pe terenul celor de la Viitorul Curița, câștigătoarea fazei județene Bacău. Grație acestui succes, formația noastră s-a calificat pentru turul al treilea, programat pe 28 august.

Iată rezultatele integrale: 

SĂNĂTATEA DARABANI (BT) -  FORESTA SUCEAVA(SV)  0-3

Meciul nu se dispută. Echipa gazdă a anunţat FRF că nu poate organiza jocul.

VIITORUL LITENI (SV) - CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ (NT)  5-6, după lovituri de departajare (2-2 după 90 de minute şi 120 de minute, 3-4 la loviturile de departajare)

Mihai Guriţă (36, 43) / Fomba Bourama (8), Franck M'Barga (29)

UNIREA MIRCEŞTI(IS) - ŞTIINŢA MIROSLAVA (IS)   3-2

Codruţ Cârjă (51 - pen., 56), Adrian Sasu (75) / Gabriel Bordeianu (23), Lucan (43)

VIITORUL CURIŢA (BC) -  KSE TÂRGU SECUIESC (CV)  0-1

ACS UNIVERSITATEA DUNĂREA DE JOS GALAŢI (GL) - CSM FOCŞANI(VN)  1-2

Ionuţ Chiriac (61) / Ştefan Lupu (15), Ştefan Pădineanu (20)

AVÂNTUL ZĂRNEŞTI (BZ) - METALUL BUZĂU (BZ)    5-6 în prelungiri (5-5 după 90 de minute)

Meciul a fost întrerupt în minutul 108, după ce Metalul Buzău a primit un penalty, iar spiritele s-au încins pe teren. Cel mai probabil, rezultatul final va fi decis de Comisia de Disciplină şi Etică a FRF.

VIITORUL IANCA (BR) -CS FĂUREI(BR)  2-4

Ionuţ Matei (72), Alexandru Colniceanu (76) / Stelică Nicoliţă (26, 30), Andrei Puşcaşu (77), Sebastian Agache (81)

BĂRĂGANUL CIULNIŢA (IL) -  UNIREA SLOBOZIA(IL)  2-5

George Cositoru (23 - pen.), Cristian Nistor (60) / Nicolae Herţu (15), Constantin Toma (30), Florinel Ibrian (62), Alexandru Chebac (75), Mihăiţă Năstase (87)

ÎNAINTE MODELU (CL) -  SC POPEŞTI LEORDENI (IF)   0-5

Cristian Onţel (45 - pen., 83), Gabriel Bragă (48, 53 - pen.), George Moldoveanu (67)

STEAUA BUCUREŞTI (B) - MOSTIŞTEA ULMU (CL)  2-1

Andrei Antohi (66), Liviu Băjenaru (90 - pen.) / Alexandru Mihai (57)

VIITORUL DOMNEŞTI (IF) -  CS TUNARI(IF)   0-9

Florin Vasile (8), Valentin Cristea (21), Vasile Bucă (24, 52, 62), Ionuţ Drăgan (34), Dragoş Barabaş (45), Mihai Adăscăliţei (80), Răzvan Dogaru (87)

FLACĂRA MORENI (DB) - FC PUCIOASA (DB)  4-1, după prelungiri (1-1 după 90 de minute)

Tiberiu Calofir (16 - pen.), Andrei Iliescu (108), Claudiu Niculăescu (119), Marius Zidăroiu (123 - pen.) / Ionel Diţă (66)

PRECIZIA SĂCELE (BV) - OLIMPIC CETATE RÂŞNOV (BV)  1-6

Robert Fekete (83) / Alexandru Vîrlan (19, 42), Cătălin Dragomir (28 - autogol), Andrei Poverlovici (59), Mihai Ion (71), Sergiu Mihai (88)

AJAX BOTOROAGA (TR) - CSM ALEXANDRIA (TR)    1-3

Cristian Salaman (90+3) / Leonid Gherase (30), Marius Terci (73), Leonard Manole (87)

REAL BRADU (AG) -  VEDIŢA COLONEŞTI (OT)  0-3

Nu s-a disputat, deoarece jucătorii gazdelor nu au avut viza medicală pe carnetele de joc.

CS CÂRCEA (DJ) - ACSO FILIAŞI (DJ)   3-4

Ionuţ Nuţă (10), Ionuţ Stancu (48 - pen., 86 - pen.) / Alexandru Armăşelu (45), Claudiu Ghighilicea (75, 80), Cristian Tescan (90+5)

MINERUL COSTEŞTI (VL) - FLACĂRA HOREZU (VL)  2-3

Marinel Cicotoiu (5), Eduard Puşcatu (45) / Radu Georgescu (50), Adrian Popa (70), Cristian Munteanu (81)

INTER PETRILA (HD) - METALURGISTUL CUGIR (AB)   3-2

Daniel Zavracu, Alexandru Petrariu (- pen.), Alexandru Diaconu / Tudor Şaucă (), Alin Dohotariu ()

VOINŢA LUPAC (CS) - CS HUNEDOARA (HD)   1-0

Alexandru Nicola (83)

CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII (TM) - CSC DUMBRĂVIŢA (TM)   3-1

Cosmin Mancaş (6), Alexantru Piţuc (18, 21) / Bogdan David (58)

PROGRESUL PECICA (AR) -  CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ (AR)  2-3

Viorel Gabor (28), Sergiu Popa (37) / Nicu Modan (12), Alexandru Birău (75), Sergiu Sabău (90)

NAŢIONAL SEBIŞ (AR) - GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR)  0-2

Daniel Bulza (67), Alexandru Nistor (78)

OLIMPIA MCMXXI SATU MARE (SM) - CSC SÂNMARTIN (BH)  0-5

Alexandru Sorian (16 - pen.), Ionuţ Ban (30 - pen., 82), Ovidiu Popa (37), Florin Pop (63)

AFC UNIREA 1924 (AB) - INDUSTRIA GALDA (AB)  1-2

Ionuţ Frăsineanu (41) / Alexandru Cioară (17, 76)

CS FLOREŞTI (CJ) -  UNIREA DEJ (CJ)   0-4

Florin Blaj (24, 59), Andrei Pop (28), Bogdan Pop (68)

STICLA ARIEŞUL TURDA (CJ) - SĂNĂTATEA CLUJ (CJ)   2-3

Rareş Isac (11 - autogol), Erik Oltean (26) / Andrei Ceaca (6), Ionuţ Ţârlea (31), Dan Matei (57)

MĂGURA CISNĂDIE (SB) - ACS SR MUNICIPAL BRAŞOV (BV)  2-0

Andrei Stoia (7, 14)

UNIREA UNGHENI (MS) - AFC ODORHEIU SECUIESC (HR)  2-1

Raul Ignat (52, 90+5) / Lehel Solymosy (90+2)

miercuri, 14 august, ora 20:00

VICTORIA CUMPĂNA (CT) - PESCĂRUŞUL SARICHIOI JUNIOR (TL)  3-0

Ionuţ Gheorghe (30, 68), Cătălin Mazilu (45 - pen.)

joi, 15 august, ora 17:30

ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA (BN) - AVÂNTUL REGHIN (MS)   1-3

Adrian Nalaţi () / Adrian Murar (), Ovidiu Covaciu (), David Potor ()

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

Anunțuri

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.