SPORT 10 septembrie 2019

KSE Tg. Secuiesc la al treilea egal

de Covasna Media | 563 vizualizări

În Liga a III-a la fotbal, KSE Tg. Secuiesc a înregistrat cel de-al treilea rezultat de egalitate, în tot atâtea meciuri. Covăsnenii au remizat, 0-0, în deplasarea susținută la Huși, aproape de granița cu Republica Moldova. Iată rezultatele integrale și marcatorii:

Ozana Târgu Neamţ - Aerostar Bacău     1-2

Andu Moisi (18) / Cosmin Nemţanu (67 - penalty), Alexandru Zaharia (76)

CSM Bacău - Sporting Lieşti     1-0

Dan Preda (52)

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani 2     4-0

Vasile Petra (21, 42), Arsene Luboya (32, 44)

CSM Paşcani - CSM Focşani     0-2

Cătălin Costin (5, 79)

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi - Ştiinţa Miroslava     2-2

Maţoianu (39, 82) / Eduard Sandu (24), Ionuţ Benchea (88)

Foresta Suceava - SC Oţelul Galaţi     3-0

Matteo Rigoni (23), Alexandru Marin (53), Robert Martin (87)

Huşana Huşi - KSE Târgu Secuiesc     0-0

Şomuz Fălticeni - Bucovina Rădăuţi     0-5

Iulian Ionesi (16), Ionuţ Plămadă (24, 45, 45+2, 55)

Clasament:

 1

Bucovina Rădăuţi

3

3

0

0

7-0

9

2

Aerostar Bacău

3

3

0

0

6-2

9

3

Foresta Suceava

3

2

1

0

7-1

7

4

CSM Ceahlăul Piatra Neamţ

3

2

0

1

7-3

6

5

CSM Focşani

3

2

0

1

4-2

6

6

SC Oţelul Galaţi

3

2

0

1

4-4

6

7

Ştiinţa Miroslava

3

1

1

1

6-6

4

8

Ozana Târgu Neamţ

3

1

1

1

3-3

4

9

KSE Târgu Secuiesc

3

0

3

0

1-1

3

10

CSM Bacău

3

1

0

2

1-2

3

11

Sporting Lieşti

3

1

0

2

2-5

3

12

Şomuz Fălticeni

3

1

0

2

1-6

3

13

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi

3

0

2

1

2-4

2

14

Huşana Huşi

3

0

1

2

1-3

1

15

FC Botoşani 2

3

0

1

2

2-8

1

16

CSM Paşcani

3

0

0

3

3-7

0

                     

Ne interesează și seria a III-a a acestui eșalon, acolo unde evoluează Steagu Roșu Brașov, o formație care, de-a lungul deceniilor, a avut o mulțime de suporteri în județul Covasna. Rezultatele sunt următoarele:

 CSM Slatina - AFC Astra 2     1-0

Vasile Gheorghe (18 - penalty)

Flacăra Moreni - Tractorul Cetate     5-0

Tiberiu Calofir (29, 74), Florin Leţu (43), Andrei Iliescu (71), Cristian Constantin (80)

FC Voluntari 2 - Sporting Roşiori     5-1

Sebastian Ignat (17), Cosmin Achim (20), Viorel Brocea (72), Vasile Mihai (81), Alexandru Chilili (90+2) / Alin Roman (38)

Universitatea Craiova 2 - Olimpic Cetate Râşnov     1-3

Ionuţ Popescu (16) / Andrei Lascu (20), Gabriel Dobre (40), Andrei Gavrilă (90+3)

FC Pucioasa - Progresul Spartac     0-0

CS Blejoi - SR Municipal Braşov     1-1

Alexandru Oprea (57) / Horia Popa (75 - penalty)

Vediţa Coloneşti - CSM Alexandria     0-1

Marius Matei (5)

CS Baloteşti - Unirea Bascov    2-0

Constantin Greblea (60), Mario Paraschiv (90)

 Clasament:

1

CSM Slatina

3

3

0

0

10-0

9

2

FC Voluntari 2

3

2

1

0

10-5

7

3

Progresul Spartac

3

2

1

0

5-0

7

4

CSM Alexandria

3

2

1

0

3-0

7

5

Vediţa Coloneşti

3

2

0

1

2-1

6

6

Flacăra Moreni

3

1

1

1

6-2

4

7

Olimpic Cetate Râşnov

3

1

1

1

5-4

4

8

CS Baloteşti

3

1

1

1

3-3

4

9

SR Municipal Braşov

3

1

1

1

2-4

4

10

CS Blejoi

3

0

3

0

2-2

3

11

Sporting Roşiori

3

1

0

2

2-6

3

12

Unirea Bascov

3

0

2

1

5-7

2

13

Universitatea Craiova 2

3

0

2

1

4-6

2

14

AFC Astra 2

3

0

1

2

1-3

1

15

FC Pucioasa

3

0

1

2

0-3

1

16

Tractorul Cetate                          

3                

0           

0             

3           

0-14        

0

                     

 Cristian Frisk

 

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.