SPORT 3 august 2018

KSE Tg. Secuiesc, în turul II al Cupei României

de Covasna Media | 458 vizualizări

Pe Stadionul Dr. Sinkovits din Tg. Secuiesc a avut loc partida din primul tur al Cupei României la fotbal, între Nemere Ghelința și KSE Tg. Secuiesc.

Jocul a fost unul de modestă factură tehnică, ambele echipe fiind în plin proces de pregătire pentru viitorul sezon. După o primă repriză albă, experiența și condiția fizică au fost atuurile celor de la KSE Tg. Secuiesc, care au reușit să se impună cu scorul de 4-1.

KSE Tg. Secuiesc s-a calificat pentru turul secund al Cupei României, care va avea loc pe 15 august, când echipa covăsneană va fi gazdă.

S-au disputat și alte meciuri ale primului tur din Cupa României la fotbal, ediția 2018-2019. Iată rezultatele înregistrate în prima zi, 1 august.

Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS) 3-0

Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT) 0-2

FC Vultureşti (VS) – Unirea Mirceşti (IS) 0-5

Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani (VN) 1-7

Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – Sportul Chiscani (BR)  2-1

Viitorul Ianca (BR) – Victoria Traian (BR) 0-1

Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) – Delta Dobrogea Tulcea (TL) 3-1

CS Mihail Kogălniceanu (CT) – Agricola Borcea (CL) 1-3

Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL) 7-8 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 5-6 la lovituri de departajare)

Viitorul Axintele (CL) – Înainte Modelu (CL) 1-3 

FC R Bucureşti (B) – Viitorul Domneşti (IF)  3-0

Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF) 0-3

ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – Sporting Roşiori (TR) 1-3

Gloria Corneşti (DB) – FC Pucioasa (DB)  2-1

Petrolul Ţicleni (GJ) – Viitorul Şimian (MH) 1-0

CSM Slatina (OT) – Cozia Călimăneşti (VL) 3-2

Victoria Zăbrani (AR) – Millenium Giarmata (TM) 2-0

Dacia Gepiu (BH) – Gloria Lunca Teuz Cermei (AR) 0-5

Sportul Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)  3-1

Viitorul Şelimbăr (SB) – FC Avrig (SB)  0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute)

Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)  4-2

Crasna Moftinu Mic (SM) – Unirea Tăşnad (SM)  0-3

Echipa gazdă nu a avut medic şi a pierdut meciul la „masa verde”.

Rapid Jibou (SJ) – Minaur Baia Mare (MM) 0-2

Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – Avântul Reghin (MS)  1-5

Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR) 4-3 după prelungiri (3-3 după 90 de minute)

Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)  5-4 după lovituri de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)

2 august, ora 17:30

Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)

Unirea Bascov (AG) – Atletic Bradu (AG)

Fortuna Becicherecu Mic (TM) – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM)

Nu se dispută:

Viitorul Albeşti (BT) – Sănătatea Darabani (BT)

Gazdele au trimis hârtie la FRF că nu participă la meciul din Cupă.

U Craiova 1948 SA (DJ) – Internaţional Băleşti (GJ)

Echipa din Băleşti nu mai are jucători şi sprijin financiar pentru încă o participare în campionatul Ligii 3, astfel că a decis să nu joace nici în Cupa României.

Croaţia Clocotici (CS) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)

Echipa din Timiş se desfiinţează din cauza datoriilor pe care le avea. Nu a fost programată nici pentru că nu şi-a plătit ultimele baremuri de arbitraj la meciurile din Liga 3.

Foto arhiva

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.