SPORT 16 august 2017

KSE Tg. Secuiesc în prima serie a Ligii a III-a

de Covasna Media | 242 vizualizări

Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a validat marţi, 15 august, componenţa celor cinci serii pentru sezonul 2017-2018 al Ligii a III-a.

Miercuri, 16 august, de la ora 13:00, la Casa Fotbalului, sala „Nicolae Dobrin”, reprezentanţii cluburilor au fost invitaţi la tragerea la sorţi pentru stabilirea programului în seriile eşalonului. Cu programul echipei KSE Tg. Secuiesc, singura reprezentantă a Covasnei în Liga a III-a, vom reveni săptămâna viitoare.  

Cele 77 de echipe înscrise în Liga 3 au fost repartizate în 5 serii astfel:

SERIA I

CSM Bucovina Rădăuţi (SV)

ACS Sănătatea Darabani (BT)

CSM Roman (NT)

CSM Paşcani (IS)

AFC Odorheiu Secuiesc (HR)

AFK Csíkszereda Miercurea Ciuc (HR)

CS Aerostar Bacău (BC)

ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

AFC Hărman (BV)

ACS Viitorul Ghimbav (BV)

ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)

CSM Focşani 2007 (VN)

CS Avântul Valea Mărului (GL)

CS Sporting Lieşti (GL)

AFC Metalosport Galaţi (GL)

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi (GL)

SERIA A II-A

AS Olimpia Râmnicu Sărat 2010 CS (BZ)

AFC Metalul Buzău (BZ)

ACS Sportul Chiscani (BR)

ACS Victoria Traian (BR)

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)

SC FCSB 2 (B)

AFC Progresul 1944 Spartac (B)

SC FC Voluntari 2 (IF)

AFC Unirea 04 Slobozia (IL)

ACS Înainte Modelu (CL)

ACSM Olteniţa (CL)

AS FC Agricola Borcea (CL)

FC Viitorul 2 (CT)

CSA Axiopolis Cernavodă (CT)

ASSCS Farul Constanţa (CT)

SERIA A III-A

CS Atletic Bradu (AG)

CS Mioveni 2 (AG)

AS FC Aninoasa (DB)

CSM Flacăra Moreni (DB)

ACS Urban Titu (DB)

AFC Astra 2 (PH)

ACS Petrolul 52 (PH)

SC Popeşti-Leordeni (IF)

ACS Viitorul Domneşti (IF)

CS Concordia Chiajna 2 (IF)

CS Tunari (IF)

AS FC Milcov (OT)

AFCM Alexandria (TR)

CS Sporting Roşiori 2008 (TR)

AFC Voinţa Saelele (TR)

SERIA A IV-A

CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)

CS Naţional Sebiş (AR)

CS Şoimii Lipova (AR)

CSM Lugoj (TM)

CS Millenium Giarmata (TM)

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)

ACS Ghiroda (TM)

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara (TM)

CNS Cetate Deva (HD)

FC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)

CSM Şcolar Reşiţa (CS)

CS Internaţional Băleşti (GJ)

ACS Şirineasa (VL)

CS U Craiova 2 (DJ)

ACSO Filiaşi (DJ)

SERIA A V-A

AFC Unirea Tăşnad (SM)

ACS Fotbal Comuna Recea (MM)

CS FC Zalău (SJ)

CS Unirea Jucu (CJ)

CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)

FC Unirea Dej (CJ)

AS FC Universitatea Cluj (CJ)

CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)

CSM Avântul Reghin (MS)

CS Iernut (MS)

ACS Industria Galda (AB)

CF Metalurgistul 1939 Cugir (AB)

ACS Performanţa Ighiu (AB)

CS Gaz Metan Mediaş 2 (SB)

FC Avrig (SB)

AFC Hermannstadt 2 (SB)

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.