SPORT 6 mai 2019

KSE Tg. Secuiesc a pierdut la Galați

de Covasna Media | 299 vizualizări

În Liga a III-a la fotbal, în Seria I, KSE Tg. Secuiesc a fost învinsă, la capătul unui meci cu goluri multe, în deplasare pe terenul celor de la Oțelul Galați, cu scorul de 4-2.

Iată rezultatele și marcatorii:

CSM Paşcani - Foresta Suceava     4-1

Iliuţă Unghianu (50), Andrei Apostol (55), Irinel Pătraşcu (76), Andy-Casian Sinescu (85 - pen.) / Robert Martin (90+1)

Ştiinţa Miroslava stă.

CSM Râmnicu Sărat - Bucovina Rădăuţi     0-4

Ionel Stoian (18), Radu Ungurianu (38), Robert Ciobanu (53), Cătălin Coroamă (87)

SCM Gloria Buzău - FC Botoşani 2     3-1

Mihai Velisar (19), Răzvan Catană (53, 61) / Marian Târşă (24)

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ - Şomuz Fălticeni     1-1

Cosmin Ţapu (86) / Gabriel Cotoară (24)

Sănătatea Darabani - CSM Focşani     0-5

Ionuţ Parlac (22, 31), Ştefan Pădineanu (54), Mădălin Predoiu (72), Alexandru Lăudatu (90+2)

Suporter Club Oţelul Galaţi - KSE Târgu Secuiesc     4-2

Ionuţ Codreanu (20, 45+1), Robert Moglan (66), Călin Cristea (71) / Zsombor Veress (41), Nicolae Păun (87)

Sporting Lieşti - Metalul Buzău    1-4

Bogdan Dumitru (75) / Cătălin Bardaş (6), Alin Iacob (23), Mădălin Răileanu (50), Sorin Ispir (87)

 

Clasament:

1

SCM Gloria Buzău

25

21

4

0

73-14

67

2

Bucovina Rădăuţi

24

16

3

5

46-16

51

3

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi

24

15

4

5

42-23

49

4

CSM Focşani

24

13

7

4

39-18

46

5

Ştiinţa Miroslava

24

14

1

9

36-29

43

6

Foresta Suceava

24

11

7

6

40-33

40

7

Metalul Buzău

24

10

5

9

35-32

35

8

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ

25

10

4

11

32-29

34

9

Sporting Lieşti

24

9

3

12

31-32

30

10

KSE Târgu Secuiesc

24

7

5

12

36-45

26

11

CSM Paşcani

25

7

4

14

27-38

25

12

Şomuz Fălticeni

24

7

4

13

25-50

25

13

FC Botoşani 2

24

6

3

15

27-44

21

14

CSM Râmnicu Sărat

24

3

6

15

19-43

15

15

Sănătatea Darabani

25

2

2

21

19-81

8

                     

 

În seria a V-a din același eșalon, rezultatele au fost următoarele:

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc - ACS Unu Fotbal Gloria    2-0

Szilárd Magyari (33), Arthur Györgyi (90+3)

MSE Târgu Mureş - Minaur Baia Mare     0-0

Sticla Arieşul Turda - Unirea Dej       2-0

Valentin Lemnaru (29, 66)

Sănătatea Cluj - AFC Odorheiu Secuiesc    2-2

Dan Roman (48), Bogdan Porumb (76) / Cătălin Dinu (37), Romaric Logon (42)

Avântul Reghin - CS Iernut     3-0

Bogdan Stavilă (8, 11), Vlad Bujor (37)

Olimpic Cetate Râşnov - CFR Cluj 2    1-0

Flavius Staicu (15)

Unirea Tăşnad - ACS Fotbal Comuna Recea    0-7

Sergiu Ciocan (20, 27, 59), Viorel Chinde (34), Romario Rus (40), Vlad Asăujan (82), Alin Bota (75 - pen.)

AFC Hărman - Gaz Metan Mediaş 2     3-0

Răzvan Damian (25), Marian Constantinescu (61), Emanuel Popa (85)

Clasament:

1

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

26

20

4

2

75-16

64

2

ACS Fotbal Comuna Recea

26

20

2

4

84-27

62

3

Minaur Baia Mare

26

14

8

4

42-19

50

4

Olimpic Cetate Râşnov

26

15

4

7

31-22

49

5

CFR Cluj 2

26

13

6

7

57-36

45

6

Sticla Arieşul Turda

26

12

6

8

40-29

42

7

Avântul Reghin

26

12

6

8

38-27

42

8

Sănătatea Cluj

26

12

5

9

37-27

41

9

AFC Unu Fotbal Gloria

26

10

6

10

37-35

36

10

AFC Hărman

26

7

8

11

37-38

29

11

Unirea Dej

26

7

8

11

34-36

29

12

AFC Odorheiu Secuiesc

26

8

5

13

31-41

29

13

Unirea Tăşnad

26

7

6

13

41-58

27

14

MSE Târgu Mureş

26

4

4

18

19-76

16

15

Gaz Metan Mediaş 2

26

3

3

20

24-68

12

16

CS Iernut

26

3

1

22

24-96

10

                     

Harghitenii de la AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, pregătiți de covăsneanul Valentin Suciu, sunt lideri și principali favoriți la promovarea în liga secundă.

Din campionatul Ligii a III-a au mai rămas de disputat patru etape.

Cristian Frisk

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.