SPORT 20 februarie 2024

Înfrângere la scor pentru Sepsi-SIC

de Marius Raczek | 1408 vizualizări

În etapa a 17-a din Liga 1 la futsal, Sepsi-SIC a pierdut la scor, 7-1, în partida disputată în deplasare la CFR Timișoara.

Dacă în fața liderului, United Galați, alb-verzii au pierdut onorabil, de această dată, pe terenul echipei de pe locul secund, CFR Timișoara, Sepsi-SIC a fost învinsă categoric cu rezultatul de 7-1. În prima repriză ambele echipe și-au creat ocazii, dar la pauză bănățenii conduceau cu 2-0. Sepsi-SIC a încercat să evolueze curajos și în partea secundă, dar CFR Timișoara s-a desprins la 6-0, moment în care a venit și singura reușită pentru trupa din Sfântu Gheorghe, autor Gáll. Antrenorul jucător Mánya Szabolcs a avut la dispoziție lotul: Papp – Czintos, Mánya, Máthis M., Gáll; rezerve: Korodi, Bende, Szőcs, Veress, Isac, Máthis B., Kusztos.

Sepsi-SIC ocupă poziția a cincea în clasament, iar etapa următoare va primi vizita echipei CSM Târgu Mureș, echipa de pe locul opt.

Sursa foto: Sepsi-SIC/Facebook