SPORT 29 ianuarie 2018

Gerar 2018 - Concurs Naţional de Schi

de Covasna Media | 772 vizualizări

În perioada 25-27 ianuarie 2018 s-a desfășurat pe pârtiile de schi de la Sugaş Băi și Valea Mare ediția a X-a concursului național de schi GERAR 2018.

Concursul a fost  organizat de Palatul Copiilor Sf. Gheorghe și Clubul Copiilor Întorsura Buzăului și au participat 82 de concurenți din 11 județe. 

Pârtiile - în condiții foarte bune - au fost pregătite pentru concurs de Sepsi ReKreativ SA (Şugaş Băi) și Dl. Oprea Ioan (Valea Mare) cărora le mulțumim pe această cale pentru bună desfășurare a concursului  și susținerea activităților.

Activitățile extrașcolare vin în ajutorul copiilor prin dezvoltarea competențelor, abilităților iar finalitățile, concursurile prezintă un feed back pentru profesori, părinți. 

Mulţumim Primăriei Sf. Gheorghe, Sepsi ReKreativ S.A. - Bodor Lorand -, DJTS Covasna, ISJ Covasna - MEN- Cătălina Chendea, Asociaţia Alpin Sport - Tulit Zsombor arbitraj electronic, Oprea Ioan - administrator pârtia Valea Mare, Tribel FF, Pensiunea Moara - Înt. Buzăului, LiceuluiTeoretic „Mikes Kelemen“ Sf. Gheorghe, Asociației Natura Schola și Fritillaria Melagris, Sport All Sport Club,  părinților, bunicilor, colegilor - Barabas Andrea, Fail Tamas, Nesa Alin, Bocz Attila, Floroianu Florentina, Renga Alexandru, Boieru Rodica, Floroian Vlad, Szasz Etelka, Molnar Eniko și susținătorilor sporturilor de iarnă.

CLASAMENT GERAR 2018

SLALOM URIAS FETE 5-6  ANI

TOKOS FANNI

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

TULIT ESZTER

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.1

ÖRSI GYOPÁR

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.2

 

 

 

SLALOM URIAS BAIETI 5-6 ANI

 

 

ABRUDAN RADU

P.N.C. BUCURESTI

LOC.1

TUDOR TOMA

PALATUL COPIILOR BIHOR

LOC.2

BOER IVOR

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.3

SLALOM URIAS FETE 7-8 ANI

 

 

 

FLORESCU DANA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.1

LUTANIUC ARMINA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

BURLACIOIU OTILIA

P.N.C.BUCURESTI

LOC.3

 

 

 

SLALOM URIAS BAIETI 7-8 ANI

 

 

FLOREA CSANAD

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.1

FERENCZ ABEL

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.2

MUNTEAN EDUARD-ANDREI

CLUBUL COPIILOR INT. BUZAULUI

LOC.3

 

 

 

SLALOM URIAS FETE 9-10 ANI

 

 

TOKOS PANNA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

BIRO MAJA

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.2

FERENCZ DOROTTYA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.3

 

 

 

SLALOM URIAS BAIETI 9-10 ANI

 

 

PINTESCU IUSTIN

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.1

TCACIUC RARES

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

HINTI RARES

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.3

 

 

 

SLALOM URIAS FETE 11-12 ANI

 

 

HORVATH ANITA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

SORESCU DARIA

PNC BUCURESTII

LOC.2

IUGA MARIA

PNC BUCURESTI

LOC.3

 

 

 

SLALOM URIAS BAIETI 11-12 ANI

 

 

BIRO NANDOR

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

DRAGAN SEBASTIAN

PNC BUCURESTI

LOC.2

JIANU BGDAN

PNC BUCURESTI

LOC.3

 

 

SLALOM SPECIAL FETE 5-6 ANI

TOKOS FANNI

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

TULIT ESZTER

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.1

ÖRSI GYOPÁR

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.2

SLALOM SPECIAL BAIETI 5-6 ANI

 

 

FODOR MATEI

PNC BUCURESTI

LOC.1

TUDOR TOMA

PALATUL COPIILOR BIHOR

LOC.2

ABRUDAN RADU

PNC BUCURSTI

LOC.3

SLALOM SPECIAL FETE 7-8 ANI

 

 

CONSTATINESCU ALEXANRA

PNC BUCURESTI

LOC.1

FLORESCU DIANA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

LUTANIUC ARMINA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.3

SLALOM SPECIAL BAIETI 7-8 ANI

 

 

FERENCZ ABEL

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

MUNTEAN EDUARD-ANDREI

CLUBUL COPIILOR INT. BUZAULUI

LOC.2

FLOREA CSANAD

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.3

SLALOM SPECIAL FETE 9-10 ANI

 

 

BIRO MAJA

PALATUL COPIILOR SF.GHEORGHE

LOC.1

TOKOS PANNA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.2

FERENCZ DOROTTYA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.3

 

 

 

SLALOM SPECIAL BAIETI 9-10 ANI

 

 

PINTESCU IUSTIN

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.1

HINTI RARES

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

TCACIUC RARES

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.3

 

 

 

SLALOM SPECIAL FETE 11-12 ANI

 

 

FAUR BLANKA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

HORVATH ANITA

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.2

SORESCU DARIA

PNC BUCURESTII

LOC.3

 

 

 

SLALOM SPECIAL 11-12 ANI

 

 

BIRO NANDOR

PALATUL COPIILOR M.CIUC

LOC.1

DRAGAN SEBASTIAN

PNC BUCURESTI

LOC.2

JIANU BOGDAN

PNC BUCURESTI

LOC.3

 

 

 

 

 

SLALOM PARALEL

BAIETI 5-6 ANI

 

 

ABRUDAN RARES

PNC BUCURESTI

LOC.1

TUDOR TOMA

PALATUL COPIILOR  BIHOR

LOC.2

FODOR MATEI

PNC BUCURESTI

LOC.3

FETE 7-8 ANI

 

 

CONSTATINESCU ALEXANRA

PNC BUCURESTI

LOC.1

FLORESCU DIANA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

LUTANIUC ARMINA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.3

BAIETI 7-8 ANI

 

 

FLOREA CSANAD

PALATUL CPIILOR SF. GHEORGHE

LOC.1

MUNTEAN EDUARD ANDREI

CLUBULCOPIILOR INT. BZAULUI

LOC.2

POPICA PETRU

CLUBULCOPIILOR INT. BZAULUI

LOC.3

FETE 9-10 ANI

 

 

BIRO MAJA

PALATUL COPIILOR SF. GHEORGHE

LOC.1

MOROSAN SARA

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

JIANU RALUCA

PNC BUCURESTI

LOC.3

BAIETI 9-10 ANI

 

 

PINTESCU IUSTIN

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.1

TCACIUC RARES

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.2

HINTI RARES

CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI

LOC.3

FETE 11-12 ANI

 

 

SORESCU DARIA

PNC BUCURESTI

LOC.1

FRATIMAN LUISA

CLUBUL COPIILOR SUCEAVA

LOC.2

MUNTEAN LORENA ELENE

CLUBULCOPIILOR INT, BUZAULUI

LOC.3

BAIETI 11-12 ANI

 

 

JIUANU BOGDAN

PNC BUCURESTI

LOC.1

DRAGAN SEBASTIAN

PNC BUCURESTI

LOC.2

COJOCAREL TEODOR

PNC BUCURESTI

LOC.3

 

 

 

Kerekes Jenő,

Palatul Copiilor Sf. Gheorghe

Distribuie articolul:  
|

SPORT

De acelasi autor

Comentarii: 0

Adaugă comentariu
Trebuie să fii autentificat pentru a putea posta un comentariu.