SPORT 9 noiembrie 2015

Fotbal: Sepsi OSK, din nou lider în Liga a III-a

de Sever Ioan Miu | 914 vizualizări

Sepsi OSK din Sfântu Gheorghe este, din nou, pe prima poziție a Seriei 1 a Ligii a III-a la fotbal. Echipa alb-roșie a învins vineri, FC Panciu, cu 2-0. În meciul disputat la Sfântu Gheorghe, fotbaliștii Sepsi OSK au marcat încă din prima repriză. Astfel, Florin Stângă a înscris în minutul 25, iar Bajko Barna, în minutul 41.

„Suntem pe un drum bun. Chiar dacă am avut fluctuații, am muncit mult în ultimele trei luni”, ne-a declarat antrenorul Sepsi OSK, Valentin Suciu. Victoria de vineri vine după ce, pe 30 octombrie, covăsnenii pierduseră cu 0-1 la Râmnicu Sărat.

Sâmbătă, 14 noiembrie, la Zagon va avea loc derbiul județean între Sepsi OSK și FC Zagon. FC Zagon a fost învinsă cu 1-0 de către Aerostar Bacău, pe 6 noiembrie, și se află pe poziția a 10-a din clasamentul seriei 1.