SPORT 16 mai 2022

Fără victorie în Liga 3

de Covasna Media | 528 vizualizări

În etapa a 8-a din Liga 3, faza de Play-Off/Play-Out, cele două echipe covăsnene, Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc, au înregistrat o remiză, respectiv o înfrângere.

Sepsi OSK 2, în Play-Off, la Sfântu Gheorghe, a întâlnit-o pe Olimpic Cetate Râșnov, într-o partidă care s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Ambele goluri au fost marcate în primul sfert de oră al partidei, Sepsi OSK 2 deschizând scorul prin Ianău. Antrenorul Andrasi Alexandru a început cu formula: R.Niczuly – Hamciuc, Ianău, Mitu, Bălănucă, Renta, Grigore, Nistor, Bende, Șerban, Kocsis.

În Play-Out, KSE Târgu Secuiesc a fost învinsă cu rezultatul de 1-0, în deplasare la SR Brașov. Golul a venit în al doilea minut de prelungiri, dintr-un penalty.