SPORT 7 mai 2019

Etapă de Cupa României pe plan județean

de Covasna Media | 697 vizualizări

Echipele de fotbal din județul Covasna vor fi prezente pe teren și la mijlocul acestei săptămâni, pentru o etapă de Cupa României. Meciurile programate sunt următoarele:

AS Covasna – FC Păpăuți

Toate meciurile încep la ora 17.00. partidele de la Brețcu, Ilieni , Reci și Baraolt se dispută miercuri, 8 mai, restul fiind programate joi, 9 mai. În caz de egalitate se joacă două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare, iar dacă remiza persistă se va trece la executarea loviturilor de departajare, din punctul de pedeapsă.

Echipele învingătoare se vor califica pentru sferturile de finală. În această fază a competiției a ajuns deja o echipă de Liga a V-a, AS Pro Szotyor, care s-a impus în toamnă cu 1-0 după prelungiri, pe terenul celor de la AS Arcuș.