SPORT 13 martie 2023

Echipele covăsnene au debutat cu înfrângeri în Liga 3

de Marius Raczek | 500 vizualizări

S-au reluat partidele din Liga 3, în Seria 5, reprezentantele județului Covasna, Sepsi OSK 2 și KSE Târgu Secuiesc, fiind învinse categoric la primele partide disputate în acest an.

Sepsi OSK 2 a evoluat în deplasare la Olimpic Zărnești, ultima clasată, chiar și așa covăsnenii au pierdut cu rezultatul de 4-0, după o primă repriză care s-a încheiat 0-0. Antrenorul Valentin Suciu a utilizat formula de start: Gedő – Crantea, Maftei, Dobozi, Bălănucă, Kocsis, Rența, Grigore, Nistor, Toma, Gyulai.

KSE Târgu Secuiesc a primit vizita echipei Olimpic Cetate Râșnov, locul al treilea în clasament, în fața căreia a cedat cu scorul de 3-0, la pauză tot oaspeții având avantaj de un gol.

Partidele au făcut parte din etapa a 16-a, până la finalul sezonului regulat urmând să se mai dispute două etape. Sepsi OSK 2 ocupă poziția a șaptea, iar KSE Târgu Secuiesc se află pe locul nouă, penultimul, și cu siguranță în partea secundă a competiției cele două echipe vor evolua în Play-Out.