SPORT 15 iulie 2022

Dragoș Bujor, campion european la tenis de masă

de Marius Raczek | 2418 vizualizări

România a cucerit la Belgrad medalia de aur, în cadrul Campionatului European de tenis de masă, categoria de vârstă U19, din lotul echipei noastre făcând parte și sportivul legitimat la Sepsi-SIC, Dragoș Bujor.

În vârstă de doar 15 ani, pentru Dragoș Bujor a fost cu adevărat o experiență deosebită acest succes, mai ales că medalia de aur a fost cucerită în cadrul competiției de U19. România a trecut de Suedia (3-0), Germania (3-1), Elveția (3-0), Ungaria (3-0), Slovacia (3-0), Belgia (3-1), iar în finală de Polonia (3-2). Parcursul lui Dragoș Bujor, medaliat cu bronz în Superliga alături de Sepsi-SIC, în cadrul Campionatului European va continua până pe 15 iulie, el urmând să evolueze atât la simplu, cât și la dublu.

Sursa foto: Facebook/Sepsi-SIC